TESTY, Wasze pytania

(Test) Czy przez serwis wykop można wypromować bloga? No ratings yet.

czy przez wykop mozna wypromowac serwisPytanie od jednego z czytelników bloga:

Witam,

Chciałbym stworzyć bloga, który w głównym zamierzeniu będzie zdobywać ruch z wykopu. Moje pytanie, czy przez ten serwis jestem w stanie wypromować bloga i zdobyć stałych czytelników?

Temat promocji stron internetowych przez serwis wykop jest mi dobrze znany, gdyż często wrzucam tam swoje posty, oczywiście tylko wtedy jeśli uznam, że mogą one zainteresować szerszą grupę odbiorców, a nie tylko czytelników z danej niszy.

Jednak uważam, że promocja na wykopie jest bardzo mało skuteczna, gdyż prawie każdy użytkownik wykopu kończy czytanie na promowanym artykule. Ale sprawdźmy to:

Blog z jednym artykułem na wykop i czterema innymi w podobnej tematyce

Oto statystyki:

statystyki wejsc z wykopu

 

Jak widać artykuł w ciągu jednego dnia (był wrzucony rano) przeczytało  prawie 600 osób i tylko kilkanaście osób kliknęło na inny artykuł w blogu. Nie jest to przypadkowa sytuacja z innych blogów statystyki są podobne. Jaki z tego wniosek?

Co najlepsze na wykop?

Zdobywanie stałych czytelników, czy też osób, które jakoś bardziej zainteresują się tematyką naszego bloga, jest zupełnie, albo mało skuteczne. Wykop jest dobrym narzędziem tylko wtedy kiedy chcemy wypromować film na youtube, czy też jakiś nowy produkt, którego nie ma na rynku. Samo promowanie tego co napiszemy, nie sprawi, że przybędzie nam czytelników. No chyba, że jest to blog tak oryginalny i wielotematyczny przygotowany dla każdego odbiorcy.

Odpowiadając na pytanie. 

Moim zdaniem, opierając się na własnym doświadczeniu, promowanie bloga z konkretnej niszy przez serwis wykop, nie przyniesie większych rezultatów.

Please rate this

1 Komentarz

  1. Będę musiał spróbować wykopu do filmików na youtube tak jak mówisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>