Zarabianie

Teksty promowane – Zarabiaj z Onet Link No ratings yet.

teksty promowane onet linkStali czytelnicy mojego bloga pewnie już zauważyli, że po prawej stronie w sidebarze, pojawił się nowy widget, który prezentuje teksty promowane. Widget ten (podobno) automatycznie dopasowuje treści kontekstowe do tematyki mojego bloga i jak nie trudno się domyślić za każde kliknięcie otrzymuje pieniądze.

W chwili obecnej jestem w trakcie testowania nowego programu partnerskiego, więc trudno jest mi powiedzieć jak bardzo opłacalne są boxy z zajawką newsa, jak chętnie są klikane. Ale na pewno jeszcze do tego wrócę w którymś z kolejnych wpisów.

Dla kogo Onet Link?

Właściwie każda osoba, która prowadzi własną stronę internetową i jest to strona zgodna z prawem, może zamieścić u siebie box reklamowy. Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy podać adres email, hasło, adres witryny internetowej i przybliżoną liczbę odsłon naszej strony. W bardzo krótkim czasie otrzymamy email, z którego dowiemy się czy nasza strona została zaakceptowana oraz będziemy musieli kliknąć w link, którym potwierdzimy zawarcie umowy.

Jakie jednostki reklamowe?

- Wymiary naszego boxu możemy ustalić sami lub wybrać jeden z ośmiu rozmiarów.

wymiary boxu

Oprócz tego możemy dostosować między innymi:

- Kolorystykę. Określamy jaki kolor będą miały odnośniki do artykułów, tytułu, tła oraz obramowanie.

kolorystyka reklam

- Prezentacja boksów. Do wyboru w formie tekstowej lub graficznej. Domyślnie zaznaczone są obie.
- Dobór kontekstowy. Tu możemy wybrać czy chcemy aby system sam dopasował zajawki newsów do treści bloga, czy chcemy zrobić to sami określając słowa kluczowe. Jest również możliwość wspierania się słowami kluczowymi gdy automatyczny dobór jest włączony.

Dobór kontekstowy

Tak jak wspomniałem na początku, o onet link będę jeszcze pisał w późniejszym czasie, a na chwilę obecną polecam wszystkim przetestowanie widgetu.

Zarejestruj się w onet link  

 

Please rate this

7 Komentarzy

 1. 16w

  U mnie wychodzi jakieś 5 groszy za kliknięcie. Nie są to jakieś duże pieniądze, ale za to chętnie moi czytelnicy klikają w te linki. Mi się nawet opłaca.

 2. E… nie jest źle.. fajnie dopasowują się u mnie treści, zastosowałem kontekstowość + słowa kluczowe, gdzie wysypałem wszystko o Legii i sprawdza się doskonale. U mnie CPC jest wyższe no i eCPM jest ciekawy. Zauważyłem że ten latający boks u mnie generuje ciekawsze przychody, nie ma tego w panelu ale mi zaproponowali więc pewnie można i o to się zapytać.

 3. Ciekawie się prezentuje. Szkoda tylko, że nie można zablokować kategorii, które kompletnie nie pasują do strony. Chyba, że ja po prostu nie dostrzegam takiej możliwości ^^

  • Też szukałem podobnych rzeczy, można śmiało zablokować negatywne słowa kluczowe, zatem coś na wzór kanałów. W powierzchniach emisji jest opcja “Operacje na Domenie (Kanale)”
   Tam właśnie każdy widget da się zablokować niechcianymi słowami.

 4. Wszystko, dobrze.
  Przelicznik:
  18 kliknięc=1.05 zł.
  Według mnie bardzo dobrze. Wychodzi lepiej niż na boxach:D
  Można samemu sobie klikać z proxy co jest niezgodne z regulaminem, ale już np jak klika kolega to całkowicie legalne.
  Polecam

 5. pawcio

  ja na zagranicznych cpc 1000 wyświetleń mam ok 1,5$

  • no tak na zagranicznych można rzeczywiście inną kasę dostać. Tyle, że mi nie jest potrzebny zagraniczny chłam nie pasujący do kontentu bo nie klikam również w swoje “reklamy”. OnetLink nie ma wysokich stawek za kliknięcie, ale fajnie dobierają się treści. Zmieniłem sobie nawet ostatnio na trochę więcej sportu, a nie same treści o Legii i wygląda to fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>