Dodatki, Wtyczki

Seo Smart Links (PL) – Przetłumaczona. No ratings yet.

automatyczne linkowaniePostanowiłem, że będę co jakiś czas wrzucał tutaj na bloga, szablony oraz wtyczki, które przetłumaczę na język polski gdy będę miał trochę wolnego czasu. Wczoraj zabrałem się za tłumaczenie jednej z najpopularniejszych wtyczek do automatycznego linkowania na blogach opartych o silnik WordPressa. Wtyczka nazywa się Seo Smart Links. Jest to moje pierwsze tłumaczenie wtyczki, bo dotąd tłumaczyłem jedynie szablony i to głównie na zamówienie.

Niestety tłumaczenie jest bez polskich znaków, ponieważ w wersji bezpłatnej ta wtyczka nie jest kodowana w UTF-8 i dopiero wersja premium obsługuje ten format, ale myślę, że brak polskich znaków, nie ma tutaj większego znaczenia.

Do czego służy SEO Smart links?

Za pomocą tej wtyczki możemy podlinkować dowolne słowo kluczowe, które znajduje się w naszych wpisach. Nie trzeba chyba nikomu specjalnie przypominać, że wewnętrzne linkowanie ma wpływ na jakość i pozycję naszej strony.

Ale wcale nie powiedziane, że musimy linkować tylko do podstron na naszej stronie. Świetna sprawa dla tych, którzy polecają jakieś produkty. Możemy w łatwy sposób dołączać automatycznie do słów kluczowych swój link partnerski. np:

seo smart link przyklad

 Słowo “dobry e-book” można podlinkować linkiem polecającym i od tej chwili jeśli w twoim wpisie pojawią się wspomniane słowa, to zostaną automatycznie zamienione na odnośnik.

Konfiguracja Seo Smart Link jest banalnie prosta, więc nie będę tu opisywał wszystkiego szczegółowo. Jeśli ktoś by miał jakieś kłopoty to piszcie w komentarzach.

Pobierz: SSL wersja PL

Sprawdzone na WP 3.3.2

Please rate this

2 Komentarzy

  1. No fakt, linki zewnętrzne są bardzo ważne. Pytanie tylko jak to się ma do najnowszej aktualizacji algo Google. Cały czas idą w kierunku, który będzie wymuszał solidnego zaplecza.Wszystkim pozycjonerom na pewno utrudni to pracę. Już teraz słyszy się o kopiowaniu oryginalnych treści na swoje zaplecza. Mam nadzieję, że oryginalność (unikatowość) tekstów też będzie weryfikowana. Tylko jakie to będzie miało przełożenie na ceny? Wyższe ceny za pozycjonowanie, wyższe ceny w Google Adwards. Na pewno też wiele firm upadnie, bo już nie wystarczy zwykłe linkowanie i zabiegi techniczne wynikające z audytu strony.

  2. UTF-8 można bez problemu samemu wdrożyć, poza tym wersja płatna posiada szereg innych funkcji jak obsługę własnych typów postów oraz import i eksport słów kluczowych. Więcej o niej napisałem w: http://www.tweaks.pl/seo-smart-links-konfiguracja-optymalizacja-wtyczki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>