Blogowanie

Promowanie bloga cz.2 – e-book No ratings yet.

promowanie ebookaW poprzedniej części pisałem o promowaniu swojego bloga na różnych forach internetowych. Dzisiaj napiszę o kolejnym bardzo potężnym narzędziu jakim jest własny ebook.

W przypadku udzielania się na forach sprawa jest prosta: piszemy posty, polecamy własną stronę i wstawiamy link do sygnatury. Jeśli poświęcimy 20 minut dziennie, to za bardzo się nie narobimy, ale jednak trzeba coś robić i to dość systematycznie. Inaczej sprawa wygląda, jeśli zechcemy promować nasz blog własnym e-bookiem. Aby napisać, taką mini elektroniczną książkę, wcale nie musimy być mistrzami pióra. Wystarczy nasza wiedza na jakiś temat. Taki – nazwijmy to e-poradnik, wcale nie musi zawierać dwustu stron, bo przecież nie będziemy tego sprzedawać, a jedynie promować nim naszą stronę.

W tym wpisie skupimy się na tym jakie korzyści da nam własne wydanie elektroniczne, oraz co zrobić, żeby nasz ebook pobrało kilka tysięcy ludzi.

Co nam da napisanie własnego e-booka?

Krótko: da nam sławę i pieniądze. Ile będzie sławy, a ile tych pieniędzy, zależy oczywiście od nas. Od tego ile pracy włożymy w napisanie ebooka a później w jego promocje. Bo samo napisanie to dopiero połowa sukcesu. Mówiąc o pieniądzach, mam oczywiście na myśli to że ileś tam osób po przeczytaniu naszego poradnika, odwiedzi naszą stronie i ją polubi – doda do zakładek. A to zawsze będzie się przekładać na nasz zysk.

O czym pisać?

O tym o czym piszesz na blogu. Gdy zakończę cykl wpisów o promocji, zrobię z tego ebooka, który będzie jakimś tam poradnikiem dla osób, które zaczynają. Puszczę ten poradnik w internet w formie książki elektronicznej i w ten sposób pozyskam nowych czytelników. Proste, prawda?

Tak jak mówiłem, nie musi to być mistrzostwo. Wystarczy kilka stron opisujących jakieś zagadnienie. Ale też nie może to być napisane byle jak, bo wtedy tylko zniechęcimy ludzi do odwiedzenia naszej strony.

- Sprawdź na swoim blogu, czy nie masz jakichś wpisów, które można zredagować, coś jeszcze dodać, tak żeby powstała jakaś mini publikacja.

Jak promować e-booka?

Gdy już mamy gotowy materiał, puszczamy naszą publikacje w internet. Tu znowu posłużą nam fora i inne strony, na które zagląda duża liczba ludzi.

A gdzie zagląda najwięcej ludzi? Tam gdzie można coś za darmo ściągnąć. Czy znasz już portal peb, precyl, chomikuj i inne gdzie zagląda kilka, jeśli nie kilkaset tysięcy ludzi dziennie? Możesz tam umieścić swojego ebooka do pobrania dla wszystkich za darmo. Jeśli dodatkowo zrobisz ładną okładkę, chwytliwy i intrygujący tytuł, to spokojnie możesz liczyć na przynajmniej kilkadziesiąt pobrań dziennie.

Mało tego. Jeśli twój e-book będzie dobry, ludzie zaczną umieszczać go na innych forach, chomikach, stronach i czym tam jeszcze.

I na koniec..

Nie zapomnij umieścić na stronach swojej książki linku do twojego bloga. Możesz wprost zachęcać czytelnika do odwiedzenia twojej strony. Pamiętaj również, aby to wszystko estetycznie i przejrzyście wyglądało. Poświęć trochę więcej czasu, aby twój czytelnik miał wrażenie, że to co pobrał jest profesjonalne i żeby miał ochotę odwiedzić twoją strone.

Tyle w tej części.

Please rate this

3 Komentarzy

  1. BEATRIX

    Ja bym jeszcze dodała programy typu auto-surf też bardzo dobrze sprawdzają się przy promocji strony czy bloga.

  2. Czyli głównym celem pisania e-booka jest reklamowanie w nim swojego bloga?

  3. Przede wszystkim głównym celem powinno być przekazanie czytelnikowi wiedzy, w prosty i czytelny sposób. Jeśli ma to być darmowa publikacja to oczywiste jest, że dzięki e-bookowi będziemy chcieli zareklamować swoją stronę, polecić lub sprzedać jakąś rzecz, usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>