Optymalizacja i pozycjonowanie, Porady

Pozycjonowanie bloga – Tydzień 1 (podsumowanie) No ratings yet.

pozycjonowanie bloga podsumowanieDziś dokładnie minął tydzień odkąd zacząłem pozycjonować swojego bloga. Nie za bardzo miałem czas w tym tygodniu, więc mój plan, który zakładał codzienne katalogowanie, nie do końca został zrealizowany. Ale znowu nie jest tak, że nic nie zrobiłem. Dodałem kilka wpisów do katalogów (nie wszystkie się jeszcze zindeksowały) i zdobyłem kilka linków tzw. naturalnych. Ale również kilka osób poleciło mój blog na innych stronach, za co serdecznie dziękuje tym osobom.

Efekty pozycjonowania

Tydzień czasu to zdecydowanie za mało, żeby można było mówić o jakichś efektach, ale widać już, że tendencja jest raczej wzrostowa i blog pomału pnie się do góry. Jak pisałem wcześniej pozycjonuje bloga na trzy frazy.

A o to wyniki po tygodniu czasu:

Wyniki pozycjonowania

A więc najwyższy wzrost zanotowała fraza “pozycjonowanie bloga” bo aż o 74 pozycję w górę. Trochę gorzej fraza “optymalizacja bloga” bo tylko +10 i ostatnia fraza “zarabianie na blogu” podskoczyła tylko o 2 pozycję. Uważam to za dobry wynik, biorąc pod uwagę, że to dopiero pierwszy tydzień i do tego niezbyt pracowity ;).

Podsumowując.

W ciągu 2 miesięcy blog powinien spokojnie wskoczyć do top 10. Oczywiście zakładając, że będę bardziej intensywnie linkował. Dużą też uwagę zwracam na jakość linków prowadzących do mojego bloga (backlink). Unikam linkowania na stronach o kiepskiej jakości i staram się utrzymać równowagę pomiędzy ilością linków z katalogów, a tych naturalnych np. z forów.
Krótko mówiąc stawiam na jakość, z nadzieją, że to jakość zaprocentuje, a nie ilość.

 

Please rate this

6 Komentarzy

 1. Bardzo dobre wyniki jak na 1 tydzień. Ja również muszę się wziąć się do pracy z tym pozycjonowaniem.
  Pozdrawiam
  Groszkin

 2. Dopalasz wpisy systemami wymiany linków ? Jakie katlaogi polecasz najbardziej ?

  • Adrian Sosnowski

   Nie, nigdy nie stosowałem SWLi na blogach, które z założenia były pisane dla ludzi, a nie dla robotów. System wymiany linków to jednak jakieś ryzyko, ale przydatne dla stron zapleczowych, gdy chcemy aby wpisy szybko trafiły do indeksu.

 3. “gdy chcemy aby wpisy szybko trafiły do indeksu.”
  Ja do tego nigdy nie używałem SWLi. Dlaczego? Podlinkuje wpis w katalogu za pomocą SWL, zrobi to jeszcze ktoś inny, a teraz pomnóż sobie to 100 osób zrobi to samo x 20 wpisów – i mamy pasztet. Używanie SWL nawet do przyśpieszania indeksacji to nic innego jak działanie na własną szkodę i szkodę katalogu, bo trzeba pamiętać, jak przesadzimy z SWL katalog wyleci na zbity pysk z indeksu i wtedy po chusteczkę dodawać wpis do katalogu i go podlinkowywać w ten sposób, to jest irracjonalne zachowanie. Dlatego już dawno stworzyłem własne dedykowane rozwiązanie, które jest efektywniejsze niż SWL i do tego nie szkodzi, wręcz przeciwnie. Ciekawy blog masz pozdrawiam!

 4. Na blogu nie znalazłem dalszych części tego wpisu. Brak czasu czy projekt został zaniechany? Do katalogowania używasz jakiś określonych narzędzi czy robisz to ręcznie? Próbowałeś zlecać katalogowanie komuś zewnątrz a jak tak to z jakim efektem?

 5. Świetny poradnik. Zapraszam też do poczytania moich porad jak zoptymalizować bloggera pod SEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>