Optymalizacja i pozycjonowanie, Porady

Pozycjonowanie bloga czas zacząć – wybór frazy(1) No ratings yet.

frazy pozycjonowaneJako że mój blog ma już kilkanaście wpisów, jest w miarę dobrze zoptymalizowany i istnieje już od jakichś 2 miesięcy, to postanowiłem dzisiaj rozpocząć pozycjonowanie. Co tydzień będę przedstawiał wykresy z pozycjami i będę podsumowywał efekty.

Trudne zadanie stoi przede mną bowiem będę chciał wypozycjonować bloga na 3 trudne frazy. Trudne dlatego, że bardzo popularne i jak sądzę ciężko będzie się wbić do top 10. Konkurencja jest bardzo silna, ale nie na tyle silna bym sobie z nią nie poradził. ;)

Wybór fraz

Postawiłem na:

1. Zarabianie na blogu – Głównym moim konkurentem jest Krzysiek Lis i zdaje sobie sprawę z tego, że pokonać się go nie da. Ale poza blogiem Krzyśka, nie widzę problemu by spokojnie sobie wejść na trzecią lub czwartą pozycję. Wbrew pozorom jest to dość łatwa fraza.

2. Optymalizacja bloga - Tu będzie trudniej. Żeby google skojarzyło mój blog z tą frazą, będzie trzeba się cholernie ciężko napracować.

3. Pozycjonowanie bloga - Trudno mi ocenić czy to jest trudna fraza. Na pewno taką się wydaje, ale patrząc na wyniki, widać że Panda trochę tą frazę przyspamowała. Na chwile obecną w top 10 znajduje się jedna strona, która jest bez treści. No cóż, zobaczymy.

Pozycja w google na tą chwile.

Dopiero dzisiaj uruchomiłem monitor pozycji i sytuacja wygląda tak:

 

Jak widać najgorzej wypada fraza numer 3 jest gdzieś poza 100. A najlepiej wypada fraza o zarabianiu i zajmuje 17 pozycje w wyszukiwarce

Plany pozycjonowania – Tydzień 1

Uważam, że nie ilość linków prowadzących do naszej strony, a ich jakość ma znaczenie. Dlatego będę starał się pozyskiwać wartościowe linki. Ale na sam początek trzeba byłoby dodać kilkanaście wpisów do katalogów, które mają PR wyższy niż 2. Plan na przyszły tydzień wygląda tak:

- Dodać blog do katalogów (onet, wp, gazeta)
- Inne katalogi o wysokim PR
- Dodać artykuł na artelis.pl
- Rozpocząć budowę zaplecza (o tym w kolejnym wpisie)

I to cały plan na następny tydzień. Ile zdołam dodać wpisów tego nie wiem, ale nie chciałbym przesadzać i myślę, że w granicach 5 wpisów dziennie to będzie max. Wiem, pozycjonerzy powiedzą zaraz, że 5 wpisów dziennie, to tak jakbym w ogóle nic nie robił ;) Za tydzień napiszę, jak mi poszło i przedstawię również aktualne pozycje na trzy wybrane frazy.

 

Please rate this

5 Komentarzy

  1. Witaj. Napisałeś do mnie wiadomość, mieliśmy się zgadać na gg, ale nie odzywasz się. Czy dostałeś tą wiadomość?

  2. Też się biorę ostro za pozycjonowanie bo strona mi ostatnio nieco spadła a w serpach króluje konkurencja :) Tego monitora pozycji to jakiego używasz?

  3. Adrian Sosnowski

    @Karolina. Tak ja Ci pisałem, rzadko bywam na gg, więc jedynie e-mail
    @Webek. Używam seostation.pl jest dość dobry. Nie mam płatnej wersji, a na darmowej można skorzystać akurat z monitorowania trzech fraz.

  4. Jestem ciekaw czy udało Ci się osiągnąć zamierzenia? Zwłaszcza punkt 1 :)

  5. Ja bez problemu znalazłem Pana stronę w Google, więc pozostaje pogratulować skuteczności. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>