Z sieci

Pingwin miesza w wynikach – koniec ze spamem? No ratings yet.

pingwin googleAlgorytm google jest najbardziej strzeżoną tajemnicą. Gdyby ktoś z nas znał tą tajemnice, mógłby z łatwością manipulować wynikami w największej wyszukiwarce na świecie. I co tu dużo mówić, bardzo szybko taka osoba stałaby się milionerem.

Po Pandzie, której głównym celem miała być walka ze stronami o bardzo kiepskiej jakości, przyszedł czas na pingwina. Pingwin to nowa aktualizacja googlowego algorytmu. Chociaż oficjalnie jeszcze tego nie ogłoszono, to osoby, które pozycjonują swoje strony, obserwują od kilku dni, znaczący spadek pozycji swoich witryn.

Jakie zadania stoją przed pingwinem?

Jak nietrudno się domyślić nowa aktualizacja będzie zwalczać wszelkiego rodzaju spam. Matt Cutts, który obecnie jest szefem biura do walki ze spamem w internecie, ogłosił nie dawno na blogu, że nowy algorytm zostanie odpalony na dniach. I tak też się stało, czego efektem są znaczące spadki.

Trzeba przyznać, że trochę dziwny ten nowy pingwin. Na forum PiO, ludzie podają wręcz kuriozalne przypadki, gdzie na jakąś dobrą frazę w top 10, pojawiają się strony, które są zapleczami lub stronami o bardzo niskiej jakości.

Pozostaje jedynie wierzyć na słowo, że nowa aktualizacja faktycznie będzie zwalczać śmieciowe strony, a my blogerzy, którzy nie spamujemy i staramy się prowadzić wartościowe strony, otrzymamy w nagrodę wyższą pozycję w wyszukiwarce. Czego nam wszystkim życzę.

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

3 Komentarzy

  1. Myślę, że dopiero za jakieś 2-3 tygodnie będzie można na spokojnie mówić o wynikach swoich stron po aktualizacji algorytmu. To, że mało wartościowe strony mogły polecieć nie powinno dziwić. Dziwne jest, że bardzo wartościowe serwisy pozycjonowane w różny sposób potrafiły odlecieć w otchłań, a zaplecza pojawiły się w wynikach wyszukiwania :) Nie monitorowałem PiO przez długi weekend, ale muszę zobaczyć, czy są już jakieś informacje jak przywrócić w krótkim czasie pozycje swoich stron.
    A Ty odczułeś jakieś zawirowania w pozycjach u siebie?

  2. Adrian Sosnowski

    Właśnie mało wartościowe strony nagle pojawiły się w top 10 ;) Na jednym moim blogu zauważyłem spadek i to dość znaczny, ale napisałem do G – jakby ktoś szukał https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFk0c1dPUDVwQ2RocTQyRnI1WmVwNlE6MQ&ndplr=1 – i blog wrócił na swoje miejsce. Ale tak jak mówisz trzeba jeszcze poczekać, żeby można było coś więcej powiedzieć o efektach tej aktualizacji.

  3. Mateusz

    Ja zauważyłem natomiast, że świeże strony z dobrą treścią, ładnie skaczą do góry, ale może to tylko moje odczucie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>