Blogger, Optymalizacja i pozycjonowanie, Porady

Optymalizacja bloggera cz.1 – Metatagi w postach No ratings yet.

blogger seoDużo jest artykułów w internecie na temat optymalizacji blogów na wordpressie, ale bardzo mało można poczytać o optymalizacji bloggera. A przecież ta platforma jest również bardzo popularna i praktycznie większość osób, które zaczynają pisać zakładają właśnie blogi na blogspocie.

Nowy wygląd bloggera daje nam nowe możliwości, między innymi pozwala nam ustawić własny opis strony głównej, który będzie się pojawiał w wyszukiwarkach oraz dodać opis do każdego postu. Kiedyś było to nie możliwe lub trzeba było posługiwać się kodem html, dzisiaj jest to już ogólnie dostępne, chociaż nie jest włączone standardowo.

Jak dodać metatagi do postów na bloggerze?

Pokaże wam jak dodać meta description do opcji podczas pisania postów. Prościej mówiąc jeśli chcesz ustawić opis, w którym będziesz zachęcał czytelnika do odwiedzenia twojego bloga, to będziesz mógł to zrobić dla każdego postu. Opis, który ustawisz dla danego wpisu będzie się wyświetlał w wyszukiwarkach i chyba nie trzeba mówić, że to co tam napiszesz będzie miało wpływ na to, czy ktoś odwiedzi właśnie twoją stronę.

Zaczynamy

1. Wejdź w Ustawienia / ustawienia wyszukiwania / metatagi – opis.
2. Kliknij w edytuj. Pojawi się pytanie czy włączyć opis dla wyszukiwarek. Zaznaczamy TAK.
3. Otworzy się okno gdzie ustawiamy opis dla strony głównej naszego bloga.

opis bloga w metatagach

Po wpisaniu, zapisujemy zmiany. W ten sposób ustawiliśmy opis dla strony głównej. Teraz podczas pisania nowych postów powinna się pojawić nowa opcja w ustawieniach.

Klikamy na “Nowy Post” i po prawej stronie będziemy mogli zauważyć, że pojawiła się nowa funkcja “Opis na potrzeby wyszukiwarek”.

opis posta w bloggerze

Od tej pory ustawienie opisu w bloggerze dla wyszukiwarek nie będzie dla nas żadnym problemem, a już na pewno nie będziemy musieli bawić się z kodami html.

 

Please rate this

8 Komentarzy

 1. Świetny tekst, niby takie to proste ale od jakiegoś czasu nie mogłem tego znaleźć, bardzo dziękuję za info. :) Pozdrawiam

 2. Bo te opcje nie były jeszcze jakiś czas temu dostępne :)

 3. Świetnie, że teraz jest ta opcja, ogólnie blogger jest bardzo dobry, ale brakuje mu właśnie takich drobiazgów.

 4. Czy nowe dynamiczne szablony wpływają na jakość pozycjonowania stron?

  • Niestety nie robiłem testów i nie nogę niczego na ten temat powiedzieć.

 5. Jacek

  Tego własnie po necie szukałem. Niestety, posty nadal opisywane są tagami ze strony głównej – zero zdjęć, zero opisów, tylko ogólne foto i opis z indexu. Jak myślisz, dlaczego tak się dzieje?

  • Być może w kodzie szablonu masz meta tagi, które służą za opis wszystkim postom. Należy usunąć meta description z kodu. Czasami google również ignoruje ustawiony opis przez autora i dodaje inny pochodzący z treści wpisu.

 6. Właśnie czegoś takiego szukałem bo sam prowadzę parę blogów na blogspocie i nie potrafiłem znaleźć ten funkcji o szukałem już prawie wszędzie .Czyli wynika z tego że te etykiety to coś w rodzaju tagów.
  Tylko jedno mnie zastanawia czy te etykiety pod postami na blogu mają jakiś bezpośredni wpływ na pozycję w wyszukiwarkach powiedzmy że będę tam wpisywał słowa kluczowe na które chcę się pozycjonować to czy w ten sposób coś zyskam ? Czy są one tylko czymś w rodzaju kategorii do których możemy zakwalifikować nasze artykuły ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>