Zarabianie

Onet Link po testach – czy da się zarobić? No ratings yet.

Onet Link po testach czy da się zarobićPrzez niecały miesiąc (24 dni) testowałem widget onet link na tym blogu i dziś przyszedł czas na podsumowanie testów. Zanim zdecydowałem się na umieszczenie takiej formy reklamy na blogu, z góry założyłem, że będzie to nieopłacalne i właściwie się nie myliłem. Dla ścisłości muszę napisać, że nieopłacalne na takim blogu jak mój. I wcale nie twierdze, że na programie partnerskim onetu nie da się zarobić. Jak zwykle wszystko zależy od tego jak bardzo reklamy będą dopasowane do bloga. W moim przypadku brak było treści, które jakoś szczególnie zainteresowałyby moich czytelników i z tego co zauważyłem osoby, które zarejestrowały się z mojego polecenia również nie uzyskują jakichś wielkich dochodów.

A teraz trochę statystyk:

- Przez 24 dni widget został wyświetlony około 5000 tyś. razy
- Tylko 39 osób było zainteresowane wyświetlanymi zajawkami
- Średni CTR był na poziomie 0,86%
- Średni eCPM to 0,57. Czyli za jedno kliknięcie wychodziło średnio 6 groszy.

 

Statystyki

Statystyki

 

Przez niecały miesiąc zarobiłem tyle co za 2-6 kliknięć w AdSense i kilkanaście razy mniej niż za jedną konwersje CPA. Dodatkowo, aby nie było tak “kolorowo” w regulaminie jest zapis, że jeśli w danym miesiącu partner nie przekroczy progu 5 PLN, nie otrzyma w ogóle wynagrodzenia. Natomiast jeśli bym przekroczył te 5 złotych, ale nie zarobił więcej niż 100 złotych, wtedy zostanie mi potrącone pięć złotych w ramach kosztów operacyjnych.

Podsumowując: Według mnie Onet link nie jest opłacalny na blogach z małym ruchem.

 

 

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

5 Komentarzy

  1. Od miesiąca podobnie testowałam onetlink, przy większej ilości wyświetleń ilość kliknięć była niższa. Stawki za przekierowanie są w tym systemie b.niskie, niekonkurencyjne, nie wiem jaki ruch trzeba byłoby wygenerować by ol przynosił większe dochody.

  2. Dzięki za podsumowanie. Warto zauważyć, że w boksach OnetLink nie wyświetlają się reklamy (jak pisze autor), a zajawki artykułów. To ważna informacja, bo taki ruch, jest po prostu tańszy niż przy reklamach.

    Jak dla mnie system dobry do uzupełnienia treści na stronie o świeże, dobrane kontekstowo newsy, a także może stanowić dodatkowy zysk obok reklam typu Adsense, czy Adkontekst.

  3. Na blogach czy stronach www o małym ruchu nic nie jest opłacalne. Mogą one nam posłużyć do wejścia w programy partnerskie lub sieci afiliacyjne a jak się już tam dostaniemy to możemy parę programów wykorzystać dla siebie, kilak dla kolegów i rodziny i jakieś tam minimum do wypłaty się zgromadzi. Taka zagrywka jest na krótką metę ale pierwsze pieniądze na tyle mogą rozkręcić myślenie że wymyślimy w końcu coś naprawdę zyskownego.

  4. wideci

    Niestety ale OnetLink to ładnie mówiąc syf. Onetlink czyli Adkontekst generuje tanim kosztem UU na reklamy Google Adsense – odpalają jakiś tam procent wydawcom i spijają śmietankę. W traffic siedzi niedowartościowany gbur co rżnie wydawców bo jednego dnia ctr wyniosło 0.9 śmiech na sali. Dodatkowym minusem jest niedopracowany system wypłaty środków. Pieniądze możemy wypłacić za miesiąc poprzedni – piszemy maila – oni odpowiadają prosze czekać na zatwierdzenie środków jak jest akcept to zgadzają się wystawić dokument – dokładnie śmiech:) to wy musicie ręcznie pisać rachunek lub słać swoją fakturę na maila plus wersja pocztowa tradycyjna do nextclicka w Warszawie. Na Onet link nawet większe serwisy zarabiają ok. 1000zł miesięcznie w praktyce to ruch wygenerowany w oscylacji 1,200,000

  5. Nie da się zarobić na Onet Linku. Ja w miesiąc na serwisie 50 tyś UU dziennie zarobiłem w miesiąc 34 zł. To śmieszna kwota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>