Blogowanie, Wasze pytania

Nowy blog, a ilość wejść No ratings yet.

Nowy blog, a ilość wejśćPytanie od Anny

Witam,
Pisze bloga od 13 września tego roku i mam 860 wejść. Moje pytanie:Czy jest to zły czy dobry wynik jak na tak krotko istniejącego bloga?
Pozdrawiam.

Od razu odpowiem na pytanie: wydaje mi się to dobrym wynikiem jak na tak krótki czas. Przeważnie przez pierwsze dwa tygodnie od założenia bloga, kiedy uzupełniamy go wartościową treścią i kiedy robot google dopiero zaczyna indeksować naszego bloga, ruch może okazać się minimalny, pod warunkiem, że jakoś specjalnie nie promujemy naszego bloga w sieci.

Warto też wspomnieć o tym, że nowe strony dostają od google tzw. Fresh Site Bonus (FSB), czyli przez pewien krótki okres, stronę można znaleźć wysoko w wynikach wyszukiwania. Jest to taka zachęta dla osób, które dopiero zaczynają rozkręcać swojego bloga i to też ma duży wpływ na ilość odwiedzin. Później pozycja się stabilizuje i jeśli blog nie jest pozycjonowany, będziemy mogli zauważyć spadek odwiedzin.

Ilość wejść uzależniona od niszy

Zapamiętaj, że każda nisza w której piszesz ma jakąś określoną grupę odbiorców. Więc warto sobie od razu uświadomić, że twoja strona mniej więcej po roku czasu (jeśli jest dobrze promowana i pozycjonowana) osiągnie maksymalną ilość odwiedzin jaką da się się wyciągnąć z danej niszy. Oczywiście to się może zmienić jeśli temat o którym piszesz stanie się nagle jakoś bardzo popularny, to ilość odsłon oczywiście wzrośnie, ale również działa to w odwrotną stronę.

Tak więc nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy przykładowe 1000 wejść to jest dobry wynik, bo wszystko jest uzależnione od tego na jaki temat prowadzony jest blog i jak dużo osób jest zainteresowana tym tematem.

 

Please rate this

3 Komentarzy

  1. Kurcze, z tą niszą to nie jest takie proste, prowadzę dwa blogi, jeden książkowy, drugi o rozwoju osobistym i o ile rozwój osobisty można by podciągnąć jeszcze pod niszę, o tyle książki już nie bardzo, a niestety nie mam zamiaru prowadzić bloga o czymś, co mnie nie interesuje. Czytałam ostatnio jakiś ranking polskich nisz i nijak ma się on do moich obserwacji. Jeden z moich blogów ma już ponad rok, a ilość odwiedzin nie zachwyca i ciągle szukam nowych rozwiązań.

  2. Nisza to jedno, a popularność słów kluczowych to druga sprawa. W niszach łatwiej znaleźć stałych czytelników, ale pozyskiwanie unikalnych użytkowników wiąże się z przekierowaniem ruchu ze źródeł takich jak wyszukiwarki i serwisy społecznościowe. Osobiście specjalizuję się w SEO, więc w znacznym stopniu przekierowuję ruch z wyszukiwarek. Od niedawna zacząłem również promować stronę na facebooku. Marketing nie zastąpi jednak wartościowej treści. O prawdziwej poczytności bloga świadczą przede wszystkim powracający i stali czytelnicy.
    Ja od niedawna prowadzę bloga o rozwoju duchowym i snach. Zaobserwowałem jedną istotną zależność, odkąd piszę szczerze i od serca, nie przejmując się tym jak ktoś może mnie ocenić, systematycznie rośnie odsetek powracających i komentujących czytelników.

  3. Ja na moim blogu zdobyłem ponad tysiąc wyświetleń w tydzień, ale dużo pracy włożyłem w promocję. Niedługo startuję z kolejnym blogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>