Zarabianie

Moje pierwsze pieniądze z Fan Page – jak je zarobiłem? No ratings yet.

zarabianie na fan pageZa wielką wodą jest już dużo serwisów, które płacą za to, że reklamujemy jakieś produkty na swojej fejsbukowej stronie. Wybieramy ofertę umieszczamy na swojej tablicy i liczymy pieniądze z kliknięć. U nas jeszcze z takim czymś się nie spotkałem, ale to jak przypuszczam tylko kwestia czasu. Dlatego żeby zarobić postanowiłem sam dotrzeć do osób, które będą chętne zapłacić.

Jak zarobiłem na swoim fan page?

Jedna z moich stron na fejsie, jakiś czas temu osiągnęła wynik 10k fanów. Są to aktywni i prawdziwi fani zdobyci po części z mojego bloga. Stronę głównie wykorzystuje do promocji nowych wpisów i o zarabianiu na niej wcześniej nie myślałem. 10k fanów to nie jest duża liczba, ale jak się okazuje wystarczająca, żeby móc na fanach zarobić. 

Profil jest na temat jednego z gatunków muzycznych. Jak łatwo się domyślić, zainteresowane reklamami na mojej stronie, na pewno byłyby wytwórnie muzyczne, które wydają taką muzykę. Postanowiłem, że wyślę moją ofertę do kilku wytwórni i szczerze mówiąc nie liczyłem jakoś specjalnie na odzew.

Odpowiedź dostałem po tygodniu od dwóch agencji promocyjnych, które wyraziły chęć podjęcia ze mną współpracy. Jaki efekt? Nie tylko zarabiam pieniądze lub dostaje jakieś produkty (płyty, bilety, odzież), ale dodatkowo mam o czym pisać na blogu, bowiem 3-4 razy w tygodniu są mi przesyłane informacje prasowe, które umieszczam na facebooku i stronie.

Jeśli masz bloga i powiązany z nim fan page

- Roześlij do kilku firm ofertę i zaproponuj, że będziesz promował produkty tej firmy. Napisanie kilku wiadomości email nic nie kosztuje, oczywiście poza czasem.

- Jeśli twoja strona ma powyżej 20k fanów skontaktuj się mailowo z tradedoubler.com – znajdą dla ciebie reklamodawce.

Ważne jest w tym wszystkim, abyś kierował swoją ofertę do firm z branży o podobnym profilu co twoja strona. Jeżeli twoja strona jest o modzie, to jak myślisz gdzie warto napisać, aby zainteresować ludzi, tym co masz im do zaoferowania?

Dobrze by też  było, abyś w swojej ofercie podał przybliżoną cenę. To co będziesz chciał zaoferować reklamodawcy zależy tylko od Ciebie . Może to być np.

 • wpis sponsorowany na blogu +  wyróżniony wpis na fejsie.
 • zdjęcie w tle strony na facebooku przez miesiąc itp.

Nie czekaj, aż reklamodawcy cię znajdą, weź sprawy w swoje ręce i wykorzystaj wszystkie dostępne środki.  Czy zdajesz sobie sprawę ile firm szuka wartościowych stron, aby móc na nich zareklamować swój produkt lub usługę?

Podsumowując: 

 1. Zrób sobie własną bazę firm z branż, które mogłyby zainteresować się twoją stroną
 2. Przygotuj konkretną ofertę wraz z cennikiem i linkami do statystyk. Możesz całość wysyłać mailowo, lub stworzyć na blogu podstronę z ofertą
 3. Wysyłaj co jakiś czas maile. Jeśli dzisiaj nikt nie jest zainteresowany, to nie znaczy, że za miesiąc nie będzie.

 

A czy ty zarabiasz już na swoim fan page?

 

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

4 Komentarzy

 1. Jeszcze nie. Do tej pory miałem ponad 120 odsłon od 5.05, co uważam za mierny wynik. Mam nadzieję, iż życie dostarczy mi tematów na kolejne wpisy. Głupota naszych polityków-bezcenna.

 2. Szkoda, że nie podajesz przybliżonych zysków jakie można wygenerować posiadając 10tys fanów. Z pewnością pojawią się firmy, które wprowadzą usługi polegające na łączeniu reklamodawców z właścicielami Fanpages.

 3. Ciekawy pomysł z tym pisaniem do różnych firm, pytanie tylko ile odpowie i na jakich warunkach ewentualnie chciałby współpracować.

 4. wewa

  tak fanie o tym zarabianiu wszyscy piszą…
  a mnie ciekawi, jak sobie z tym poradzić przy wypełnianiu PIT i co na to US…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>