Blogger, Porady

Losowe posty w bloggerze. No ratings yet.

logo bloggerKilka miesięcy temu szukałem jakiegoś gadżetu, który wyświetlałby u mnie na blogach losowe posty. Wiadomo, że taka opcja może przełożyć się na liczbę odsłon, które są ogromnie ważne. Zaś wyższa liczba odsłon, to większe pieniądze z reklam. Szczególnie jeśli ktoś zarabia w AdTaily, tam reklamodawcy zwracają uwagę na to ile osób odwiedza naszego bloga.

W oficjalnych gadżetach od google mamy gadżet, który wyświetla popularne posty. Jest to dość fajne narzędzie, które zbiera informacje o najczęściej czytanych wpisach i wyświetla na stronie  posty, które cieszą się największą popularnością.

Ja szukałem czegoś innego, a mianowicie gadżetu, który wyświetlałby posty zupełnie losowo. No i natrafiłem na dwa takie narzędzia. Pierwszy z nich to LinkWithin, który wyświetla miniaturki obrazków, oraz tytuły wpisów. Wygląda to tak:

losowy post gadżet Takie miniaturki pojawiają się pod każdym postem na blogu. Możemy sobie ustawić ilość miniaturek, ale niestety nie można wyświetlić kawałka treści wpisu. Same obrazki i odnośnik.

Zależało mi na tym, aby jednak można było wyświetlać jakiś króciutki opis. I tak natrafiłem na blog Stacha, który prowadzi stronę z różnymi poradami dotyczącymi blogspota. Okazało się, że napisał on świetny gadżet, który spełnia moje oczekiwania.

Można go dostosować do swoich upodobań. A prezentuje się on tak:

podobne wpisy na blogspocie

Wszystkich zainteresowanych umieszczeniem takiego gadżetu na swoim blogu odsyłam do Stacha: http://edytuj.blogspot.com/2011/04/gadzety-losowy-post.html

 

Please rate this

1 Komentarz

  1. Super :) dzięki. Znam ten blog ale jakoś tego gadżetu tam nie widziałam. Muszę przetestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>