Blogowanie, Zarabianie

Jak zrobić płatne artykuły za sms na blogu? No ratings yet.

jak zrobić płatne artykuły za sms na blogu Jeżeli piszesz wartościowe wpisy i chciałbyś na nich zarabiać, to znaczy stworzyć płatny dostęp do artykułów za drobną opłatą w postaci sms, to zapraszam do zapoznania się z tym poradnikiem.

 

Czego się dowiesz?

 • Gdzie założyć konto dla płatności sms i ile zarobisz
 • Jak uruchomić własną usługę sms (nie trwa to dłużej niż 5 sekund)
 • Jak zablokować artykuł na blogu by był dostępny tylko i wyłącznie po wpisaniu hasła z sms

Czyli kompletny poradnik o tym jak zrobić płatny dostęp do artykułu.

Starałem się wszystko opisać w taki sposób, by nawet początkująca osoba mogła z łatwością wprowadzić na swojej stronie taką usługę. Cała konfiguracja ogranicza się do paru kliknięć. Ustawianie artykułów na hasło to dosłownie chwila.

Jeżeli jesteś zainteresowany tą formą zarabianie czytaj dalej

hasło do artykułu

Proszę wpisać hasło otrzymane w smsie

Wpisz hasło i naciśnij enter:

 

Please rate this

12 Komentarzy

 1. Wiktor

  Rzeczywiście prosta sprawa. Wydaje mi się że taka metoda to przyszłość zarabiania na blogach. Może blogerzy w Polsce w końcu zaczną doceniać swoją pracę jaką jest pisanie bloga.

  Pozdro

 2. elektyko

  Dzięki wielkie. O to mi chodziło ;)

 3. Czy po uzyskaniu dostępu to będzie jakaś wtyczka do wordpressa, czy może jakaś modyfikacja w skrypcie?

 4. Witaj Adrianie

  Ciekawa sprawa, hm, interesujące jest to, czy mały zarobek na wpisie nie przyniesie większych strat w postaci nieprzyjemnego odbioru marki bloga.
  bo przecież blog, to blog,
  to nie produkt
  ciekawa jestem czy bada Pan odbiór czytelników

  pozdrowienia, Martyna

  • progrupa

   No niestety blogi już dawno stały się produktami. Oczywiście może być negatywny odbiór i radziłbym nie przesadzać z tym płatnym dostępem. Dobrym rozwiązaniem jest po prostu płatny dostęp za rzeczy, czy artykuły bardzo wartościowe, które ciężko znaleźć normalnie za darmo w internecie.

   Co do badania odbioru czytelników, to jako że mam kilka blogów z płatnym dostępem do treści, opinie są podzielone. Mniej więcej 30% osób nie ma nic przeciwko temu, że jest pobierana opłata w formie sms. 50% jest lekko niezadowolona, ale ich większa cześć w końcu kupi dostęp. Natomiast około 20-30% uważa to za zły pomysł i domagają się by wszystko było darmowe.

   • Zgadzam się z tym komentarzem. Większość treści dostępna za darmo, jednak niektóre, poruszające specjalistyczną, niszową i pożądaną tematykę – za drobną opłatą. Raczej taki system jest fair :)

 5. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad premium content via SMS. Pytanie – z którym systemem płatności jest zintegrowana wtyczka z opisu?

  • progrupa

   Wtyczka nie jest zintegrowana z żadnym systemem płatności. System płatności może być dowolny. Dostęp opiera się na uzyskaniu hasła. Krótko mówiąc
   - Wyślij sms dostaniesz hasło
   - aby odblokować artykuł czy plik wpisz to hasło.

   Prefixy sms można tworzyć dla każdego artykułu inne. Dla każdego prefixu i artykułu ustawiamy inne hasło.

   Bardzo proste działania.

 6. Dobra wtyczka na stronę z ofertami pracy na WordPressie.

 7. Jak jeszcze więcej użytkowników będzie blokowało reklamy adsense to taka opcja zarabiania będzie najlepsza

 8. Blogi rzeczywiście od jakiegoś czasu stały się produktem, ale nie jest to tak odczuwalne przez użytkownika, który sam nie płaci blogerowi, np. za umieszczenie linku w artykule. Co innego w przypadku profesjonalnych czasopism, gazet, gdzie coraz częściej można się spotkać z dostępem do fragmentu artykułu, a całość możemy przeczytać po dokonaniu zapłaty. Oczywiście, jeśli artykuł na blogu będzie wartościowy, może się to sprawdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>