Zarabianie

Jak zarabiać na stronie dzięki sieci afiliacyjnej? No ratings yet.

afillZarabiać w sieci można na różne sposoby, jednak jednym z najlepszych i najpopularniejszych są programy partnerskie w sieci afiliacyjnej. Mają one na celu rozpowszechnianie produktów i usług reklamodawców na stronach internetowych wydawców. Przystępując do programu afiliacyjnego jako wydawca, możesz zarabiać na blogu, forum lub innej stronie, którą prowadzisz.

Z jakiego rodzaju reklam korzysta się w programach afiliacyjnych? To w dużej mierze zależy od reklamodawcy. Najczęstszą formą jest reklama display, czyli po prostu baner zamieszczany na stronie wydawcy. Alternatywą jest reklama tekstowa, którą można umieścić w dowolnym miejscu na swojej stronie. Bardziej rozwiniętą formą tego typu reklamy, która staje się coraz bardziej popularna, jest wpis tematyczny, który opisuje reklamowaną usługę i zawiera dyskretny link do oferty. Można również wykorzystać bazę mailingową i wysłać mailing z dopasowaną oferta do swoich subskrybentów. Jak widać możliwości jest wiele. Te wszystkie formy pozwalają na skutecznie zarabiać w sieci.

Formy rozliczenia zależą od reklamodawcy. Najprostszym sposobem jest rozliczenie CPC ? koszt za kliknięcie w baner reklamowy. Ta forma jednak nie jest popularna w sieciach afiliacyjnych, ponieważ reklamodawcy wolą rozliczać się za efekt, który przybliży ich do sprzedaży, a nie samo zapoznanie się z ofertą. Dlatego częściej można spotkać model CPL – koszt za leada (poprawne wypełnienie formularza z danymi kontaktowymi) oraz CPS – koszt za sprzedaż danego produktu bądź usługi (często występuje w formie % od sprzedaży). Pośrednią formą jest CPA, czyli za wykonaną akcję (np. umówienie się na spotkanie, rejestracja w systemie). Istnieją także rozliczenia hybrydowe, łączące różne formy zapłaty, np. CPC + CPS (kliknięcie w baner i zakupienie usługi) lub CPL + CPS (wypełnienie formularza i pomyślna transakcja).

Jeżeli planujesz skutecznie zarabiać w domu i chcesz przetestować tą formę, przystąp do sieci afiliacyjnej afill.me. Sprawdź, jak to działa i zarejestruj się za darmo. Zobaczysz, jak zarabianie w internecie jest łatwe.

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

1 Komentarz

  1. Cel

    W Polsce jest bardzo trudno zarabiać na programach partnerskich, ludzie rzadko korzystają z zakupów przez takie sieci afiliacjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>