Zarabianie

Jak zainstalować na blogu Prolink i zarabiać. No ratings yet.

Jak zainstalować Prolink i zarabiaćJeszcze nie tak dawno obiecywałem sobie, że nigdy nie będę zarabiał na sprzedaży linków. Główną przyczyną było to, że strony, które korzystają z SWL (system wymiany linków) mogą zostać zbanowane lub ich pozycja znacznie się osłabi – wpadną w filtr.

No ale co tam, ciekawość jednak wygrała i 2 miesiące temu zdecydowałem się sprzedać powierzchnie na jednym z moich blogów.

Wybrałem giełdę linków PROLINK i od razu po rejestracji zgłosiłem jednego bloga do weryfikacji. Liczyłem, że informację o akceptacji lub odrzuceniu bloga dostanę w ciągu 24 godzin. Niestety czekałem 3 dni, a stronę zaakceptowano dopiero po tym jak napisałem do nich mejla.

Blog, który zgłosiłem posiadał PR 2 (Page Rank), miał wartościową treść i był postawiony na WordPressie, więc byłem pewny, że zostanie przyjęty. Po akceptacji od razu wziąłem się za instalacje modułu i tu pojawił się problem. Jak się okazało większość osób ma kłopoty z poprawną instalacją sytemu na wordpressie. Dlatego opiszę jak ja to zrobiłem na moim blogu.

Jak zainstalować Prolink na WordPressie

1. Na początku pobieramy sobie paczkę z plikami. Po rozpakowaniu archiwum będziemy mieć 3 pliki, które przerzucamy na serwer do katalogu z plikami wordpressa. Dla plików z końcówką .php ustawiamy uprawnienia CHMOD 666, a dla pliku z końcówką .txt CHMOD 777

2. Kolejnym krokiem jest edytowanie pliku wp-config.php i dodanie na samym początku linijke kodu

include_once($_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] . "/prolink.php");

UWAGA! Kod ten wstawiamy na początku, ale po:

<?php

3. Teraz przechodzimy do panelu administracyjnego wordpressa i wchodzimy w Wygląd > Edytor. Będziemy mieć tam pliki naszego szablonu. Odszukujemy plik sidebar.php i go edytujemy.
W pliku tym szukamy div`a, który zaczyna się:

<div id="sidebar"..

U mnie to wygląda tak:

<!-- BEGIN SIDEBAR -->
<div id="sidebar">

<?php
if (!function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar('Sidebar')):
endif;
?>
<?php prolink_getLinks(); ?>
</div>

<!-- END SIDEBAR -->

Przed ostatnim zamykającym div`ie( </div> ) wstawiamy kod:

<?php prolink_getLinks(); ?>

Gotowe. Jeśli wykonałeś wszystko tak jak napisałem moduł ProLinka powinien działać a linki powinny się wyświetlać na samym dole w panelu bocznym i wygląda to tak:

Moje zarobki w ProLink

Jak pisałem na początku, moduł umieściłem tylko na jednym blogu. Linki sprzedawały się w ilości kilku dziennie. Więc nie musiałem się martwić i zabiegać o to, aby ktoś kupił u mnie link pozycjonujący.

W ProLinku mamy możliwość ustawienia własnej ceny. Proponowałbym, aby przyjąć sugerowaną cenę, jaką serwis nam proponuje. U mnie jest to 0,34 gr za link na podstronie i 5 złotych za link na stronie głównej. W ciągu 2 miesięcy zarobiłem nie całe 60 złotych.

Pozycja bloga po instalacji modułu.

Nie zauważyłem żadnych spadków. Blog na wybraną frazę, na którą kiedyś był pozycjonowany, dalej utrzymuje się w top 10. Jedynie po ostatnim update, PR spadł do 1. Co nie oznacza, że za kilka tygodni lub miesięcy blog całkiem nie wyleci z indeksu.

Podsumowując: polecam osobom, które nie mają zbyt dużego ruchu na blogu, a chciałyby zarobić jakieś pieniądze.

Jeśli jesteś zainteresowany zarejestruj się.

Please rate this

8 Komentarzy

 1. czy wyłączałeś cache przed instalacją?? i czy trzeba je wyłączać w przeglądarce czy gdzieś na serwerze? z góry dzięki za odpowiedź

  • Adrian Sosnowski

   Na blogu nie miałem w ogóle włączonego CACHE. Informacja w ProLinku mówi o tym, aby CACHE było wyłączone. Więc jeśli na swoim wordpressie masz plugin “cachujący”, należy go wyłączyć.

 2. Ze swojego doświadczenia podpowiem tylko że WARTO zwiększyć stawki od cen sugerowanych linków najtańszych o jakie 30% więcej i tyle samo mniej od linków najdroższych. Linki najtańsze się zawsze sprzedają nawet jak jest trochę drożej, a linki najdroższe baaardzo okazjonalnie, ale jeśli obniżymy cenę to istnieje prawdopodobieństwo większe że ktoś się jednak skusi.

 3. Prolink to całkiem fajny system. Sam korzystam i muszę powiedzieć jestem zadowolony, jest wygodnie bo wszystko dzieje się bez mojego udziału.

 4. Szczerze powiedziawszy, właśnie próbuję dodać strony do systemu Prolink, ale mam problem z instalacją. Chciałam umieścić linki w treści, a nie w sidebar, i coś niezbyt sprawnie wychodzi mi wyszukanie odpowiednich miejsc na wstawienie funkcji wyświetlającej linki. Lepiej ją wstawić po treści, czy może przed? A strony główne są dla mnie abstrakcją pod tym względem. Można równocześnie wybrać linki w treści oraz w panelu bocznym?

  Dzięki za radę z cenami linków. Postaram się do niej zastosować, może usprawni to dodawanie linków do stron?

 5. W ramach ułatwienia wykorzystania dziś opublikowałem wtyczkę do WordPressa, która znacznie ułatwia korzystanie z ProLinka. W opcjach jest możliwość wybrania które z miejsc ma się wyświetlać oraz można ustawić widgety z wyborem miejsca. Polecam: http://wordpress.org/plugins/prolink/

 6. Ewa

  Wpis bardzo pomocny. Dzięki niemu udało mi się dokonać instalacji Prolinka na dwóch blogach, a uważam siebie za osobę dopiero początkującą. Musiałam jeszcze tylko doczytać jak zmienić CHMODY, bo nie miałam o tym pojęcia. Okazało się, że w moim przypadku wszystkim plikom trzeba było dać 666.
  Jeżeli natomiast chodzi o plik sidebar.php, to na jednym blogu zrobiłam wszystko tak jak we wpisie, natomiast z drugim miałam problem. Używam tam motywu ‘Adventure Journal’, w którym jest możliwość wyboru ilości kolumn i ich położenia. I w pliku sidebar.php nie ma żadnych div’ów. Trochę kombinowałam, w końcu wymagany kod dałam na samym końcu po wszystkich znakach i,o dziwo zadziałał.
  Radę dotyczącą cen także wprowadziłam w życie i od kilku dni linki się sprzedają.

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>