Blogger, Porady, Wordpress

Jak wstawić przycisk PayPal na bloga No ratings yet.

PayPal przyciskZarabiać na blogu można na różne sposoby i wcale nie muszą to być tylko reklamy czy programy partnerskie. Odwiedzając różne blogi można zauważyć na niektórych stronach, że w panelu bocznym autorzy blogów mają umieszczone przyciski paypal, które służą do przekazania darowizny. Czyli jeśli jakiś blog nam się podoba, dowiedzieliśmy się z niego ciekawych rzeczy, jakiś artykuł wyjątkowo nam pomógł, to zawsze można się odwdzięczyć i przekazać symboliczną złotówkę jako darowiznę.

W Polsce PayPal może nie jest aż tak bardzo popularny jak w krajach zachodnich, czy za wielką wodą. Ale to nie oznacza, że Polacy nie używają tego systemu do dokonywania płatności w sieci. Sam niejednokrotnie przekazywałem jakieś małe darowizny dla autorów blogów, których artykuły są dla mnie wyjątkowo wartościowe.

Dlatego jeśli prowadzisz bloga z jakimiś poradami, czy może piszesz szablony, wtyczki lub dzielisz się przydatną wiedzą, to zawsze znajdzie się osoba, która doceni twoją pracę i przekaże jakiś grosz na twoje konto.

Może nie będę pisał czym jest paypal, bo to chyba wszyscy wiedzą, a jeśli ktoś nie wie to można poczytać o tym systemie płatności w internecie. Zajmiemy się dzisiaj umieszczeniem przycisku na naszym blogu. Post głównie kieruje do osób, które posiadają blogi na bloggerze i innych platformach gdzie jest dostęp do edytowania i dodawania kodu html. Dla wordpressa są różne wtyczki, które można w szybki sposób skonfigurować. Ale jeśli ktoś nie chce używać wtyczek, to również może skorzystać z kodu, który można pozyskać logując się do swojego konta na PayPal.

Umieszczamy przycisk PayPal na blogu

1. Logujemy się na swoje konto w PP
2. Przechodzimy do zakładki “Usługi dla handlowców”
3. Niżej mamy główne funkcje gdzie wybieramy darowizny
4. Wpisujemy nazwa firmy/usługi – obojętnie co. Wybieramy walutę oraz możemy dostosować wygląd przycisku. Po czym klikamy na utwórz przycisk.
5. Kopiujemy kod i wstawiamy w wybranym miejscu na swoim blogu.

Paypal Przycisk na bloga

Po skopiowaniu kodu i wstawieniu go w miejscu, w którym chcemy aby on się pojawił, będziemy mogli naszym odwiedzającym udostępnić opcję przekazania darowizny. W ustawieniach oczywiście możemy sobie ustawić jaka suma darowizny ma być minimalna, ale najlepiej jeśli nasz czytelnik sam zdecyduje jaką kwotę chce nam przekazać.

Gdzie wstawić otrzymany kod?

Blogger – Kod wstawić możemy wchodząc w projekt i dodając nowy gadżet html/javascript, lub wkleić bezpośrednio do postu czy też strony, jeśli chcemy, aby przycisk pojawił się w wybranym wpisie.
WordPress – Kod wstawiamy w widgetu tekst lub bezpośrednio do postu. Al tu uwaga. Jeśli chcemy, aby na wordpressie pojawił się przycisk w poście to kod musimy wkleić w edytorze html, a nie wizualnym. Krótko mówiąc przełączamy się z wizualnego na html.

Przycisk będzie wyglądać tak jak poniżej, możesz kliknąć i zobaczyć jak to działa.

 

 

 

Please rate this

3 Komentarzy

  1. Trafiłem na Twojego bloga dzięki Twojej akcji reklamowej Google AdWords. Istotnie Twój blog jest wart kasy, bo informacje w nim zawarte można przeliczyć w prosty sposób na pieniądze. Na razie próbuję zarabiać na swoim blogu. Na razie stać mnie tylko na działania z zakresu SEO, ale z czasem to się zmieni.

  2. heeemmmmm. Cyba cos nie tak cos ten wordpress pozmieniał, bo ja robie właśnie identycznie, a potem nagle kod z input type mi sam się kasuje. Chyba ten wordpress zszedł na psy.

    • Nie wiem jak teraz, ale kiedyś darmowy wordpress.com nie interpretował wpisanego kodu html, bo jak wiadomo na darmowej platformie nie można zamieszczać żadnych reklam, więc pewnie stąd ten problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>