Blogowanie

Jak pisać artykuły na stronę? No ratings yet.

jak pisac artykulyŻeby zarabiać na swoim blogu, trzeba pisać – dużo pisać. Nowe wpisy nie tylko przekładają się na większy ruch, ale również mają jakiś tam wpływ na pozycje twojej strony w wyszukiwarkach internetowych. Poniżej cztery wskazówki, które powinny ci się przydać jeśli zaczynasz pisać własnego bloga:  

1.Określ, ile znaków powinien posiadać twój nowy wpis.

Moim zdaniem wpis powinien posiadać minimum 700 znaków ze spacjami, lecz nie powinien być on dłuższy niż 3000 znaków. Zbyt długi artykuł, z przyczyn wiadomych, zniechęca odwiedzającego do czytania, zaś zbyt krótki wpis może nie być wartościowy dla google, przez co ktoś kto poruszy podobny temat, może być wyżej w SERP`ach (ograniczone wyniki wyszukiwania) dla konkretnej frazy. 

2. Określ słowa kluczowe lub frazy dla każdego artykułu.

Słowa kluczowe w tytule i treści twojego nowego wpisu, to bardzo istotna rzecz. Właśnie przez słowa i całe frazy, które zawarte są w tekście, internauta trafia z wyszukiwarki na twoją stronę. Dlatego jeśli przykładowo piszesz artykuł o zarabianiu, to w tytule jak i w treści nowego posta, powinno być słowo “zarabianie” i najlepiej gdyby słowo to było pogrubioną czcionką.

Spotkałem się z dużą ilością blogów, gdzie artykuły były naprawdę dobre, ale tytuł artykułu w ogóle nie odzwierciedlał jego treści.

3. Określ styl pisania na blogu.

Blog można pisać w różnych stylach. Może to być styl w którym będzie dużo humoru lub dużo ironii, ale może to być również styl czysto informacyjny z suchymi faktami bez zbędnych komentarzy. To w jakim stylu będziesz pisać zależy tylko i wyłącznie od ciebie, ale warto jeszcze przed założeniem bloga zastanowić się nad tą kwestią.

4. Napisz artykuł, używając poprawnej pisowni.

Bardzo ważne, aby twój nowy wpis nie zawierał żadnych błędów. Poprawna pisownia to bardzo ważny element. Jeśli tekst będzie zawierał błędy, osoba która będzie to czytać może automatycznie uznać cię za osobę niekompetentną, niewiarygodną. Znajomość interpunkcji nie jest aż tak bardzo potrzebna, ale wypadałoby abyś wiedział gdzie postawić przecinek ;)

 

Please rate this

2 Komentarzy

  1. Masz ode mnie tweeta :-)
    wracając do tematu, warto zapoznać się z tematem tzw. seo copyrighting, który wg. mnie to przyszłość pozycjonowania w googlach, sam od jakiegoś czasu stosuje z powodzeniem i bez nadmiernego zdobywania linków dość szybko zdobywam dobre miejsca moich wpisów w serpach na interesujące mnie frazy (nie koniecznie łatwe frazy).

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>