Blogowanie

Jak nie pisać komentarzy na blogach No ratings yet.

Jak nie pisać komentarzy na blogachDziś chciałbym poruszyć temat związany z pisaniem komentarzy na blogach. Jakiś czas temu pisałem o promowaniu swojej strony i jednym ze sposobów było właśnie komentowanie innych stron. Otóż wielu z was popełnia podstawowy błąd, który polega na tym, że zamiast komentarza, który odnosiłby się bezpośrednio do artykułu, zamieszczacie reklamę swojego bloga.

W większości administratorzy stron nie lubią takiej nachalnej promocji i przeważnie taki spam trafia do kosza. Bo przecież żaden właściciel strony nie chce sobie robić śmietnika komentarzami z samymi linkami.

A więc trzy krótkie wskazówki dla początkujących:

 1.  W polu “imię” nie wpisujcie adresu strony tylko swoje imię lub ewentualnie np. “Adrian z adsblog.pl”.
 2. Nie pisz komentarzy w stylu “zapraszam na mojego nowego bloga…(link)”. Możesz być pewny, że autor (jeśli jest to porządny blog) nie zaakceptuje takiego komentarza. Krótko mówiąc tracisz tylko czas.
 3. Jeśli nie masz nic więcej do powiedzenia niż “fajny artykuł” również nie pisz.

Zapamiętajcie, że komentarze na blogach nie mają pozycjonować a zachęcać do odwiedzenia twojej strony. Dobra odpowiedź pod jakimś artykułem sprawi, że ktoś odwiedzi twojego bloga i być może nawet zostawi komentarz. I na pewno ty też byś nie chciał, aby był to jakiś link z krótkim dopiskiem “zapraszam…”

 

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

6 Komentarzy

 1. Warto też dodać, że większość blogów posiada w komentarzach odnośniki z atrybutem no-follow więc nie wpłynie to w żaden sposób na pozycjonowanie :)

  Komentarze służą do budowania marki swojej osoby, dzięki temu stajemy się rozpoznawalni w internecie i to wpływa w głównej mierze na naszą reklamę oraz ruch na stronie :)

  Pozdrawiam
  Marcel Niemyjski

 2. Ciekawe… Bardzo mnie denerwuje taki spam ze swoimi linkami.. na szczęscie Aksimet wszystko wstrzymuje ;p

 3. Treści zawarte na Twoim blogu są dla mnie bardzo pomocne. Traktuję je jak elementarz. Jakiś czas temu pobrałam e-book, przeglądam nowe treści, które otrzymuję na adres mailowy, mimo to potrzebuję więcej informacji.Wielu rzeczy nie potrafię zrobić. Już kiedyś napisałam do Ciebie z prośbą o “zajrzenie na moją stronę” i o krytyczne uwagi bądź sugestie. Mam 73 lata sama uczę się “komputera”. Sama wszystko zaprojektowałam. Jestem biologiem i do niedawna nie miałam zielonego pojęcia o HTML i tym podobnych rzeczach. Na razie nic nie zarabiam ale będę pisała dla tych osób, które czytają moje posty. Ostatnio, ze względów rodzinnych, rzadziej piszę. Myślę, że sytuacja się ustabilizuje i będę mogła pisać raz w tygodniu. Mam ogromnie dużo tematów do napisania.
  Serdecznie pozdrawiam, Marianna

 4. Komentarze to faktycznie dobry sposób na pokazanie się na innych portalach. Oczywiście zawsze powinny być merytoryczne i coś wnosić do dyskusji. Sam mam alergię na reklamę więc jeżeli widzę wpis typu “zapraszam na moją stronę” to już wiem, że autor jest niepoważny.

  Pozdrawiam

 5. Niby takie proste zasady, a tak naprawdę administratorzy wielu (tych nisko wartościowych blogów) akceptują promowanie stron przez czytelników, moim zdaniem nie chodzi i ilość komentarzy, ale o ich jakość – to przecież świadczy o naszym profesjonalizmie. Kiedy ja zostawiam komentarz w jakimś miejscu staram się, żeby był on na temat, nie nachalny, chociaż nigdy nie bagatelizuje dodania swojej strony w wyznaczonym do tego celu miejscu, bo w ten sposób piekę 2 pieczenie na jednym ogniu – kieruje ludzi do siebie, ale swoimi wypowiedziami wzbogacam i aktualizuje czyjąś stronę. Strategia win-win jest w tej sytuacji najlepsza.

  Pozdrawiam

 6. Dodałbym jeszcze jedną rzecz, a precyzyjnie: rozwinął punkt 3: nie iść banał i przesadne słodzenie w stylu “Och! Ach! Cóż za wspaniały artykuł! Przeczytałem od deski do deski i aż padłem pod naporem tak dobrego contentu!” ;) Bo po takich komentarzach od razu widać, że gość nawet nie wie, co komentuje :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>