Zarabianie

HYIP coraz bardziej popularny. Na czym to polega? No ratings yet.

Ostatnio zainteresowały mnie programy inwestycyjne tzw. HYIPy. Kuszą one wysokimi zarobkami dochodzącymi do kilku procent dziennie od zainwestowanej sumy. Oczywiście pierwsze co mi się nasunęło na myśl, to słowo oszustwo. No bo powiedzmy sobie szczerze, kto nam da zarobić kilka czy nawet kilkadziesiąt procent dziennie.

Na czym polegają HYIPy

Pewnie wszyscy słyszeliście o Bernardzie Madoffie, który zbudował największą piramidę finansową. I właśnie HYIPy działają na tej samej zasadzie. Wszystkie płatności są finansowane z pieniędzy wpłacanych przez nowych użytkowników. Czyli mamy do czynienia tutaj ze zwyczajnym oszustwem, w którym na 100% ktoś zostanie oszukany.

Czy da się zarobić?

Naturalnie. Pieniądze inwestujemy na określony czas. Przykładowo program LMTC miał plan gdzie można było zainwestować 10 dolarów na 10% przez 12 dni. Zysk po 12 dniach, to 120%. Jak widzicie stopa zwrotu jest ogromna. Ale inwestowanie swoich pieniędzy w tego typu programach jest wysoce ryzykowne, bo przecież nigdy nie wiadomo kiedy właściciel zwinie swój interes., Są HYIPy, które działają nawet po dwa lata i starają się powierzone pieniądze jakoś inwestować, choć cały czas jest to wciąż piramida finansowa.

Także ryzyko jest tu duże, ale i można dużo zarobić. Wszystko zależy od tego w jaki sposób będziemy inwestować swoje pieniądze. Jednak zawsze należy pamiętać o ryzyku. Przed wpłacaniem jakichkolwiek pieniędzy, zawsze poczytaj opinie na forach internetowych. Krótko mówiąc musisz przeanalizować czy dany HYIP jest wypłacalny, czy miał jakieś przerwy w funkcjonowaniu, opóźnienia w wypłacie itp. Ważne jest też zapoznanie się z regulaminem, aby się dowiedzieć jakie minimum trzeba osiągnąć by wypłacić pieniądze.

Gdzie mogę znaleźć ofertę?

HYIPy możesz znaleźć na stronie www.money-monitor.com. Na tej stronie dowiesz się również, czy dany program jest wypłacalny.

Polecam również e-booka..

Please rate this

3 Komentarzy

  1. Mav

    HYIP to nie inwestowanie, to nawet nie jest hazard. To bańka która zawsze kiedyś pęknie. Głupotą jest inwestować w to nie znając bardzo dobrze rynku. Zasada jest taka, że "ostatni gasi światło". A najczęściej to osoby bez wiedzy "gaszą światło". Tak zawsze było i jest dalej.

  2. Adrian Sosnowski

    A po co Ci znać rynek? Przecież pieniądze wpłacane, nie są nigdzie dalej inwestowane. To jest zwykła piramida finansowa, gdzie o twoim zysku decyduje to przez ile dany HYIP będzie wypłacał.

  3. Dla wiarygodności wypłacą kilku osobom pieniądze, potem odpowiednio się napompują wpłatami i zamkną system, po miesiącu otwierając to samo pod zmienioną nazwą.
    Ciężko to nazwać nawet hazardem bo tam są jakieś reguły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>