Blogowanie

Gdzie założyć bloga, aby móc zarabiać pieniądze. 4/5 (1)

Skupimy się tu na bezpłatnych platformach blogowych, a właściwie na jednej. Jak zauważyłeś lub nie zauważyłeś, blog ten postawiony jest na bezpłatnym serwerze bloggera. Zanim założyłem ten blog długo się zastanawiałem nad tym czy założyć go na własnym serwerze, czy na darmowym. Gdybym wybrał płatny serwer, to musiałbym powiększyć konto na swoim hostingu, bo obecnie mój plan hostingowych pozwala na podpięcie pięciu domen. Prowadzę już 5 innych blogów, więc musiałbym dopłacić i wykupić domenę. Dlatego też wybrałem darmowy serwer na bloga.
A dlaczego wybrałem bloggera?

Dlaczego blogi na blogspocie są lepsze od innych?

Właściwie przetestowałem już wszystkie darmowe platformy blogowe zaczynając od blog.pl a kończąc na blog.com. Blogger wydał mi się najlepszym darmowym hostingiem z uwagi na to, że posiada mase zalet, jakich?

- Integracja konta z AdSense. Zarabiamy na reklamach od google. W panelu administracyjnym bloga, mamy zakładkę “zyski” gdzie bezpośrednio sprawdzamy ile nasz blog zarobił na reklamach. W równie szybki sposób możemy praktycznie w każdym miejscu rozmieścić jednostki reklamowe na naszym blogu. Mamy gadżet adsense, który umieszczamy w miejscu, w którym chcemy wyświetlać reklamy.

- Dużo darmowych szablonów i pełny dostęp do kodu html. Właściwie lubię blogi, które są “proste” bez jakichś większych upiększeń., Ale ja to ja ;) Szablonów jest masa i są to dużo ładniejsze szablony niż np. dla wordpressa. Oczywiście mówimy o darmowych szablonach. Tak więc nasz blog może wyglądać nawet jak duży portal. Nie raz i nie dwa, widziałem duże serwisy, które były na bloggerze. Dodatkowy atut, to dostęp do kodu strony. W ten sposób możemy modyfikować wygląd naszego bloga do woli.

- Eksport / import bloga. W każdej chwili możemy naszego bloga eksportować na swój komputer i w razie jakiejś awarii można w szybki sposób odzyskać całą zawartość swojego bloga. Możemy również cały nasz blog przenieś na wordpressa. Radziłbym robić kopie od czasu do czasu, bo nigdy nic nie wiadomo.

- Możliwość podpięcia własnej domeny. Jest to niewątpliwa zaleta. W każdej chwili możemy wykupić własną domenę i podpiąć ją pod bloga. Jeśli przeszkadza nam blog w subdomenie blogspot.com, to wykupując domenę możemy pisać pod własnym adresem.

- Duża ilość gadżetów. Właściwie wszystkie najpopularniejsze gadżety umieszczamy na blogu dwoma kliknięciami. Najważniejszy gadżet dzięki któremu będziemy mogli umieszczać reklamy z innych sieci niż AdSense to gadżet HTML/JavaScript. W tym gadżecie umieszczamy wszystkie kody reklam z sieci w których będziemy zarabiać pieniądze.

To jest pięć głównych zalet, które przemawiają za tym, aby do zarabiania pieniędzy na blogu wybrać bezpłatną platformę blogową blogger. I właśnie bloggera bym polecał wszystkim osobom, które dopiero zaczynają blogowanie. Później gdy już polubisz pisanie, możesz całego bloga przenieś na swój własny hosting.

Please rate this

8 Komentarzy

 1. richirichi

  Też mam na blogerze zapraszam http://pracawszwecji.blogspot.se/ niestety zarabia grosze.Może nie umiem rozreklamowac trudno mi powiedziec

  • Masz źle wypozycjonowaną reklamę na stronie. Wywal wszystkie gadżety na prawym marginesie powyżej reklamy i umieść gdzie indziej. Z tego co miałem na szkoleniu z zakresu reklamy Google AdWords, najskuteczniejsza jest reklama umieszczona w lewym górnym rogu(naukowo udowodnione). Szkoda iż szablon mojego bloga ma margines po prawej, a nie lewej stronie.

 2. Adrian Sosnowski

  Blog wydaje mi się trochę nie czytelny. Do tego w poście na głównej stronie jakiś tajemniczy link z dolarami w anchorze..

 3. chętnie poznałbym opinie na temat mojego cacka ;) konstruktywna krytyka mile widzziana linku nie bede wstawiał co by nie “spamić” wystarczy kliknąć moją ksywke trader ;p z góry dziekuje

 4. Olla

  Co to znaczy, że “wykupując domenę możemy pisać pod własnym adresem”, mogę ją wykupić nie posiadając własnego miejsca na serwerze? Mogę ją wykupić jakoś w ramach Bloggera?

  Dopiero zaczynam ;)

  • Tak, pod blogi na Bloggerze można podpiąć wykupioną domenę i publikować pod domeną najwyższego poziomu, a nie na subdomenie. Domenę możemy wykupić u krajowego rejestratora np. home.pl, lub od Google, bezpośrednio z bloga (w ofercie nie ma domen z końcówką .pl).

 5. Witam!Chciałbym założyć darmowego bloga,tylko nie wiem,jak zacząć?Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

 6. Dużo ciekawych informacji zamieściłeś w tekście. Sprawdzę niektóre rozwiązania na swoim blogu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>