Blogowanie

Depositphotos – zdjęcia stockowe. Bezpłatny abonament dla blogerów. No ratings yet.

Zdjęcia stockowe Często na różnych forach spotykam się z pytaniem skąd wziąć grafiki do artykułów czy też do zmiany wyglądu swojego bloga? Większość blogerów po prostu wpisuje w google zapytanie i kopiuje interesujące go zdjęcie. Nie trzeba chyba przypominać, że takie postępowanie może być łamaniem praw autorskich, niezależnie od tego czy grafika jest podpisana czy też nie, a to w konsekwencji może doprowadzić do tego, że któregoś dnia zgłosi się do nas autor zdjęcia i zażąda wynagrodzenia. Żeby w przyszłości uniknąć takich sytuacji możemy skorzystać ze stocków bezpłatnych lub płatnych.

Czym się różnią stocki bezpłatne od płatnych?

Bezpłatne stocki, czyli strony na których możemy znaleźć różnego rodzaju fotografie, ilustracje, grafiki, różnią się tym od płatnych, że pliki tam zamieszczone nie są zbyt dobrej jakości i w większości nie nadają się do wykorzystania w jakichś poważniejszych projektach. Również ciężko tam znaleźć pliki graficzne, których akurat szukamy, które pasowałyby do artykułu przez nas napisanego. Dlatego w niektórych przypadkach warto skorzystać z profesjonalnego banku zdjęć i wybrać opcję płatną. 

Jednym z ciekawszych źródeł gdzie możemy kupić, ale również i sprzedać swoją grafikę jest agencja plików stockowych Depositphotos.com. Pliki stockowe zakupione w Depositphotos są zawsze najwyższej jakości, posegregowane w kilkudziesięciu kategoriach. Obrazy sprzedawane są w różnych rozmiarach na licencji royalty-free. Dzięki temu otrzymujemy dożywotnie prawo na wykorzystywanie zakupionego pliku. Więcej o tym modelu licencjonowania możecie przeczytać w internecie jak i na stronie agencji.

depositphotos

Jak to wygląda cenowo?

W Depositphotos możemy wykupić abonament, w którym przybliżona cena za jedną grafikę to 0,80 gr (w przypadku abonamentu miesięcznego z ograniczeniem do 30 obrazów dziennie). Za obrazy możemy płacić również kredytami, których ważność to jeden rok. Koszt jednego kredytu to około 1 dolara. Jak nietrudno się domyślić, najkorzystniejszą opcją, w przypadku gdy prowadzimy dużo blogów, często je aktualizujemy i używamy dużo grafik, będzie wybór abonamentu.

Oferta dla blogerów

Ciekawa oferta współpracy dla wszystkich osób, które prowadzą strony o tematyce projektowanie, reklama, pliki stockowe itp. Wystarczy, że napiszesz interesujący artykuł o Depositphotos, a otrzymasz bezpłatny abonament dla blogerów. Agencja może również zostać twoim sponsorem gdy zorganizujesz ciekawy konkurs, w którym nagrodami będą czasowe abonamenty. Krótko mówiąc, jeśli chciałbyś promować stronę ze zdjęciami stockowymi i mieć z tego niemałą korzyść zapoznaj się ze szczegółową ofertą.

Dodatkowo wszyscy, którzy prowadzą blogi o tematyce fotograficznej, mogą zarobić od 10 do 20$ za umieszczenie baneru reklamującego stronę, na czas niekrótszy niż 90 dni. Poza tym możemy standardowo zarbiać w programie partnerskim dostając prowizję za polecanie dostawców i kupujących.

Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę depositphotos.com 

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

1 Komentarz

  1. Właśnie zauważyłem, że na blogach często brakuje zdjęć/obrazków, które by dodawały wyrazistości na stronie.
    Dodanie obrazka do artykułu zazwyczaj sprawia, że łatwiej się dany blog czyta – kolory zielone, niebieskie – aczkolwiek czasem też kontrastowe lub takie, które coś symbolizują (np. wielgaśny znak STOP z czerwonym zabarwieniem).
    Sprawdzę tą ofertę, o której piszesz.
    Podziękował :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>