Optymalizacja i pozycjonowanie, Porady

Darmowy program do sprawdzania pozycji w Google (Seo Soft) No ratings yet.

seo softWiększość z nas korzysta z serwisów pozwalających na monitoring pozycji dla wybranych słów kluczowych. Jest dużo stron w internecie, które się tym zajmują i oferują nam taką usługę. Niestety większość jest płatna, a wersja free zazwyczaj posiada jakieś ograniczenia. Jest też dużo osób, które ręcznie sprawdzają jakie miejsca w wyszukiwarce Google zajmuje ich blog.

Dziś chciałbym Ci polecić prosty program na twój komputer, którego zadaniem jest właśnie monitoring pozycji twoich stron. Seo Soft bo o nim mowa, niestety nie posiada polskiej wersji językowej, ale jak tak prosty w konfiguracji, że osoba z podstawową znajomością języka angielskiego bez problemu sobie poradzi.

 

sprawdzanie pozycji

 

Tak prezentuje się główne okno programu. Jak widzicie mamy tutaj wykres graficzny pokazujący wzrosty i spadki naszej strony w poszczególnych dniach. Program pokazuje nam jaką aktualnie strona zajmuje pozycje, ale również mamy informacje jaką najlepszą pozycje na wybrane słowa kluczowe strona zajmowała od początku jej monitorowania.

 

Jak dodać stronę?

Wystarczy wejść w zakładkę Configuration podać adres monitorowanej strony oraz słowa kluczowe na jakie chcemy sprawdzić pozycje. Powracamy do zakładki Statistic wybieramy z listy naszą domenę i klikamy na Search – po chwili pojawią się wyniki.

Do monitorowania możemy podać nieograniczoną ilość domen i fraz.

Seo Soft wydaje się dobrą alternatywą dla płatnych serwisów. Posiada on jeszcze dużo dodatkowych funkcji, w które specjalnie się nie wgłębiałem, ale na pewno warto się nimi zainteresować.

Program możecie pobrać ze strony http://www.webmaster-rank.info/?free_seo_software

 

Podobne wpisy:

 1. 5 mitów o optymalizacji

Please rate this

8 Komentarzy

 1. Bardzo fajny program dzieki za wstawke. Fajnie po przyjmuje domeny z polskimi znakami np. moja http://www.domwgórach.pl a inne opornie do tego podchodza.
  Dzieki i pozdrawiam

 2. Hej, super programik, na pewno mi się przyda. Dzięki za namiary na niego, siedzę i testuję. Dotychczas stosowałam Free Monitor For Google, ale ten ma bardziej przyjazną dla oka szatę graficzną (plus wykresy!), FMfG pod tym względem jest strasznie toporny. W ogóle pierwszy raz trafiłam na Twojego bloga, muszę się tu rozejrzeć. Pozdrawiam!

 3. Niestety spodziewałem się czegoś więcej. Długi czas oczekiwania na raptem 10 fraz i do tego raz na jakiś czas ban google, który skutkuje wpisywaniem captchy przez 15min, do tego nie doszukałem się, żeby można było zapisywać raporty. Niemniej jednak dla niewymagających i cierpliwych może być pomocnym rozwiązaniem.

 4. Damian

  Od jakiegoś czasu przeglądam różne programy do monitorowania pozycji i coraz bardziej przekonuje się, że wybór webpozycji był dobrym pomysłem.

 5. Matrix

  I ja również polecam Webpozycję, korzystam z niej do dziś.

 6. bandi

  Hmm, jedyne co mogę powiedzieć o webpozycji to to, że dobrze mi się sprawdza, jest łatwa w obsłudze i fajnie wygląda.

 7. seba

  Wg. mnie webpozycja z jednej strony wygląda bardzo profesjonalnie, a zarazem jest prosta w obsłudze nawet dla laika.

 8. Andrzej

  Czy Wam też ten program od wczoraj nie pokazuje wyników ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>