Zarabianie

Czy da się zarobić na sprzedaży ebooków? No ratings yet.

sprzedaz ebookowChyba nie ma już dzisiaj takiej osoby, która korzysta z internetu i chociaż raz nie czytała książki w wydaniu elektronicznym. Papierowe wersje powoli odchodzą w zapomnienie i coraz więcej osób sięga po elektroniczną książkę. Na rynku pojawia się coraz więcej przenośnych urządzeń do czytania e-booków i trzeba sobie jasno powiedzieć, że przyszłość należy do e-publikacji.

Żeby zarabiać na ebookach wystarczy zapisać się do któregoś z programów partnerskich, ale nie obawiaj się – pisać książek nie będziesz ;) Wszystko polega na tym, że promujesz jakąś publikację na swojej stronie i zgarniasz pieniądze kiedy ktoś trafi do sklepu z twojego linku i dokona jakiegoś zakupu.

Zarabianie w programie partnerskim

Od nie dawna zarabiam w programie partnerskim Złote Myśli. Pewnie niektórzy mieli już okazję odwiedzić to wydawnictwo, a nawet może coś kupić. Zanim opiszę zasady i kwestie wynagrodzeń dla partnerów, to trzeba wspomnieć o tym, że sprzedaż e-booków może przynieść wyższe zyski niż reklama na blogu.

Jeżeli prowadzisz bloga np. o finansach, to pewnie twoi czytelnicy będą chcieli pogłębić swoją wiedzę, więc dlaczego by im nie pomóc i podsunąć pewne produkty, które by ich zainteresowały. Taki program partnerski ma ogromny plus, ponieważ to ty możesz dopasować produkt pod użytkownika.

Jak sam wiesz z reklamami różnie to bywa, czasem są w ogóle nie dopasowane i przez to zarobki są marne. Oferując ebooki masz ten komfort, że to ty wybierasz książkę, którą chcesz promować i która według ciebie może zainteresować osoby, które odwiedzają twoją stronę.

Ile można zarobić na sprzedaży e-książek?

Wszystko zależy od tego w jaki sposób będziesz promował książki. Możesz wstawić jeden z wielu wigdetów na swoją stroną z losową publikacją lub wybrać konkretny tytuł i podlinkować okładkę twoim linkiem partnerskim. Możesz również promować wybrany tytuł pisząc mini recenzje ebooka, którego chcesz sprzedać. Trudno jest powiedzieć ile dokładnie zarobisz. Na pewno wpływ na to ma kilka czynników:

- liczba odwiedzin twojej strony
- tematyka bloga
- wiek odwiedzających
- treść itp.

Zarobki mogą być różne, ale nie dowiesz się dopóki sam nie spróbujesz.

Partnerzy wynagradzani są prowizją od sprzedaży. W różnych programach różnie to wygląda. Ja osobiście dostaje 15% – 40% od sprzedanej publikacji. Czyli teoretycznie z książki o wartości 30 zł mogę zarobić maksymalnie 12 zł.

Podsumowując. Jeśli twoja strona przynosi niskie zyski z reklam, które nie są dopasowane tematycznie do twojej strony, to może nie warto tracić czasu i zająć się oferowaniem swoim czytelnikom elektronicznych książek.

Pamiętaj, że zawsze możesz napisać coś swojego i sprzedawać to na blogu.

Zapoznaj się z programami:

zlotemysli.pl
nextranet.pl

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>