Zarabianie

CPM Leader – reklamy płatne za wyświetlenia (po testach) No ratings yet.

CPM Leader reklamy płatne za wyświetleniaPisałem, że będę was informował gdy znajdę jakąś sieć, która płaci za wyświetlanie reklam na stronie (CPM). I właśnie coś takiego znalazłem, jest to CPM Leader. Być może już o tej firmie słyszeliście, miałem o niej napisać wcześniej, ale poświęciłem tydzień na testy.

Sieć ma niewątpliwie dwa plusy. Pierwszy to taki, że są wypłacalni, a drugi to to, że minimum do wypłaty wynosi jedynie 10 centów płatne na PayPal. Wypłaty są realizowane raz lub dwa razy w miesiącu. I właściwie to tyle dobrego co o CPM Leader mogę powiedzieć.

A teraz sobie ponarzekam:

- W regulaminie widnieje zapis, że reklama musi być widoczna przez użytkownika bez przewijania strony. Czyli banner musi być umieszczony na tyle wysoko, aby użytkownik odwiedzający naszą stronę od razu po załadowaniu widział reklamę. Dla mnie jest to minus, bo zazwyczaj reklamy CPM umieszczałem gdzieś u dołu, by nie były za bardzo widoczne.

- Kolejny absurd, użytkownik musi widzieć reklamę przynajmniej 30 sekund. U mnie to skutkowało tym, że około 30-40% odsłon nie zostało w ogóle zaliczone. Niektórzy wpadają tylko na chwilę by zobaczyć czy nie ma nowych wpisów na blogu. Za taki ruch nie dostaniemy pieniędzy.

- Stawka dla Polski to zaledwie 0,11 $ dla tysiąca odsłon. Przy tych wymaganiach jest to śmieszna stawka.

- I ostatnia rzecz, to informacja o tym, że reklamodawca może nie zechcieć zapłacić za ruch z twojej strony. Oznacza to tyle, że w każdej chwili jakaś kasa może być ci odjęta z konta.

- Brak statystyk

Pozostałe informacje:

- mamy do wyboru cztery jednostki reklamowe o wymiarach 728×90, 468×60, 300×250 i 160×600
- Możemy zdobywać poleconych, z których otrzymujemy 15% ich zarobków. Zarobki z poleconych liczone są osobno i żeby wypłacić pieniądze potrzeba minimum 5 dolarów.

Podsumowując:

Przez tydzień czasu zarobiłem jednego dolara za około 7000 tyś. zaakceptowanych odsłon. Dla mnie osobiście jest to nieopłacalne i zrezygnowałem z dalszej współpracy z CPM Leader. Choć jest to zbliżona stawka jaką uzyskiwałem w CPMProfit, to jednak te 30-40% niezaliczonych odsłon skutecznie mnie zniechęciło.

Zainteresowani mogą się zarejestrować pod adresem: www.cpmleader.com

 

Podobne wpisy:

 1. Zarabianie w adFreestyle

Please rate this

4 Komentarzy

 1. ciekawe czy mozna wstawic binlayer i cpm leader na jedną strone?

 2. Postaw się w roli reklamodawcy, zanim zaczniesz narzekać na wymogi systemu.

  W cpmprofit było tak że ich reklamy lądowały w stopce, gdzie nikt nie zwracał na nie uwagi. Pewnie dla tego firma zwinęła interes.

  Dla mnie wadą Cpm Leader jest to, że po rejestracji nie można dodawać nowych stron.

 3. Witaj.
  Ja osobiście dzisiaj zarejestrowałem się w tym programie i po testuje go przez kilka miesięcy. Na pewno jest to dobra alternatywa dla osób, które nic nie zarabiają na reklamach cpc. Myśle, że uzbieram chociaż na przedłużenie domy do końca roku ;). Pozdrawiam.

 4. Tomasz

  Ja zarejestrowałem się w cpmleader i jak na razie widzę, że zarobków nie ma dużo i nie przyjmują z automatu stron na blogger.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>