Zarabianie

(CPM) Czy to już koniec zarabiania? No ratings yet.

CPM Czy to już koniec zarabianiaWszyscy wydawcy, którzy zarabiali w cpm profit już pewnie wiedzą, że firma zakończyła swoją działalność. Parę dni temu otrzymałem swoją ostatnią wypłatę i tym samym usunąłem kody reklamowe ze wszystkich moich blogów.

Będę to firmę dobrze wspominał, bo przez prawie 2 lata współpracy nigdy mi się nie zdarzyło żebym miał jakieś problemy, czy wypłata nie byłaby na czas. Naturalnie zacząłem rozglądać się za innymi sieciami reklamowymi, które płacą za samo wyświetlenie reklam. Przetestowałem kilka (głównie zagraniczne) i jestem rozczarowany. Nie znalazłem żadnej sieci, która byłaby lepsza od cpm profit, głównie z uwagi na to, że:

1. Dużo firm okazało się SCAMem – krótko mówiąc nie wypłacali lub anulowali wypłaty.
2. Reklamy były z wirusami
3. Nie zliczano ruchu z Polski
4. Minimum do wypłaty było ogromne (np. 100$)
5. Stawki za 1k wyświetleń były śmiesznie niskie.

Podjąłem więc decyzję, że to już koniec (przynajmniej w moim przypadku) zarabiania na reklamach CPM. Ale oczywiście cały czas będę się przyglądał i testował nowe serwisy.

Jeśli znajdę “idealną” ofertę, to od razu was poinformuje. Na tą chwilę nie widzę większych możliwości, aby można było godnie zarobić na reklamach płatnych za wyświetlenia.

 

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

7 Komentarzy

 1. Pozostaje jeszcze AdSens, ale wchodzą w grę kliknięcia, ale warunek: co najmniej 300 wyświetleń dziennie wygeneruje teoretycznie minimalną liczbę kliknięć w reklamy.

  • http://wordpressowiec.pl

   Adsense to podstawa, ale wpis traktuje o sieciach CPM, a nie CPC.
   Ja słyszałem trochę pozytywnych opinii o ECPM.pl i pewnie niedługo zabiorę się za jego testowanie, chociaż już widzę wady w porównaniu do CPMProfit. Chociażby wyższe minimum wypłaty (100 zł) i brak systemu poleconych.

 2. Adsense w dobie szalejącego Google jest coraz cięższym kawałkiem chleba. Ale nie można się poddawać – trzeba tworzyć:)

 3. Sporo szumu było ostatnio na blogach czy forach internetowych odnoszących się do zarabiania lub/i pozycjonowania. Niestety, wiele osób musiało się pożegnać z wysokimi zarobkami z tej sieci CPM.

  Jestem ciekaw, czy będzie kiedyś firma, która wypłacać będzie pieniądze oraz będzie posiadała niską (jak w CPMProfit) kwotę do wypłaty.

 4. Aktualnie na rynku najlepiej prezentuje się SeoPilot, który ocenia wartość strony na podstawie której mamy gwarantowany zarobek miesięczny. Bez względu czy ktoś kliknie w reklamę czy nie:) A co najciekawsze w niektórych przypadkach płaci więcej niż Adsense:)

  Pozdrawiam
  Marcel Niemyjski

 5. Darujcie sobie eCPM.pl , ich reklamy zawierają wirusy, a wejście na stronę z wyszukiwarki jest niemożliwe (wyskakuje alert o zagrożeniu i nawet nie ma opcji ‘wejdź na stronę mimo tego’). Poza tym nie naliczają kliknięć, miałem kilkaset tysięcy odsłon i zero klików, to chyba nie jest normalne… Kliknąłem więc sam dla próby z 3 rożnych IP i też mi tych klików nie naliczyło. Teraz niby jest OK< ale kto wie czy znowu się to nie powtórzy. Dobiję do limitu na zapleczu (100 zł!) i olewam tą sieć na stałe, bo nie chcę stracić stałych użytkowników przez wirusy.

 6. trafic revenue wydaje się być dobre, nawet pomimo wirusów – ostatnio ja ich nie mam więc chyba coś poprawili
  oczywiście rzeczywiste 1000 wyświetleń jest zliczne jako znacznie mniej no i wypłaty mają od 5 dolców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>