Optymalizacja i pozycjonowanie, Porady

Budowanie zaplecza pod bloga czas zacząć No ratings yet.

budowanie zaplecza adsblog Nie samymi linkami z katalogów, precli, forów czy komentarzy da się uzyskać wysoką pozycję w google. Postanowiłem, że zbuduje cztery zaplecza, tematycznie powiązane z tym o czym piszę na blogu. Żeby nie ponosić dodatkowych kosztów i żeby adresy IP były różne, strony zapleczowe postawie na darmowych hostingach i własnych domenach. Nie będę używał żadnych CMSów, wszystko będzie się opierać na zwykłym html/css.
Gotowych szablonów jest w sieci pełno, więc wystarczy je trochę zoptymalizować, pozamieniać grafiki, dodać coś od siebie i w ten sposób uzyskam w miarę unikalny kod, bo jak wiadomo google dobrze traktuje unikalność.

Co to jest zaplecze?

Strony zapleczowe tworzy się oczywiście po to, aby wspomóc pozycjonowanie. Umieszcza się na nich kilka lub kilkanaście artykułów w których linkujemy do strony pozycjonowanej licząc głównie na odwiedziny robotów. Możemy również zrobić zaplecza wysokiej jakości, na których umieszczamy wartościowe wpisy, które będą generować ruch z wyszukiwarek, a nawet jakiś zarobek. Ja osobiście nie zamierzam budować na razie niczego dużego.

Schemat zaplecza

Moje strony “wsparcia” nie będą linkować wzajemnie do siebie, a tylko i wyłącznie do bloga. Jest to prosty schemat i z tego co wyczytałem na innych stronach najbardziej bezpieczny. Wygląda to tak:

 

schemat zaplecza

Schemat zaplecza

 

Pozycjonowanie zaplecza

Strony tego typu oczywiście trzeba również pozycjonować. Ja zdecydowałem się, że delikatnie dopalę je SWLem (system wymiany linków) oraz standardowe katalogowanie, czyli dodam wpisy do kilku katalogów. Myślę, że to powinno wystarczyć na początek.

Jakie będą efekty (o ile jakieś będą) poinformuje w kolejnych wpisach.

 

 

Please rate this

2 Komentarzy

  1. I jak Ci idzie?

  2. Adrian Sosnowski

    Zaplecza już powstały i cały czas uzupełniam je o nowe wpisy, jednak jeszcze za wcześnie aby mówić o efektach. Zauważyłem przed paroma dniami znaczący skok w górę dla dwóch fraz, ale czy miały na to wpływ linki ze stron zapleczowych, tego jeszcze nie wiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>