Zarabianie

Blogi dobrze zoptymalizowane pod AdSense No ratings yet.

logo adsense  AdSense to obecnie najpopularniejsza metoda na zarabianie na swoich stronach i chyba nawet najlepiej płatna. U mnie na blogach AdSense słabo się sprawdza, ale prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że w mojej niszy nie ma zbyt dużo reklam, które byłyby ciekawe dla moich czytelników. Obecnie tylko jeden mój blog przynosi jakieś tam w miarę dobre dochody z AS.

Chciałbym wam dzisiaj przedstawić 4 strony, które są świetnie zoptymalizowane pod reklamy z AdSense. Jak będziecie mogli zauważyć na obrazkach poniżej wszystkie reklamy umieszczone są w miejscach gdzie najchętniej klikają internauci.

 Przyjrzyjmy się tym stronom

 

adsense 1

Jak widzisz jednostki są umieszczone na górze obok logowania i po prawej stronie. Jednocześnie brak reklam w treści artykułu sprawia, że reklamy nie są nachalne i po prostu dobrze wkomponowane.

Na kolejnych stronach możemy również zauważyć, że reklamy są na górze oraz pod menu nawigacyjnym. Dodatkowo zwróć uwagę na kolor i tło reklam z linkami. Są one idealnie dobrane i odpowiadające kolorystyce strony. Odwiedzający może odnieś wrażenie, że reklamy to po prostu naturalna część całego serwisu.

adssense 2

adsense 3

 

Położenie jednostek reklamowych ma ogromne znaczenie na klikalność. Czym lepiej zoptymalizowana reklama na naszej stronie tym więcej kliknięć. Podstawowa zasada jest taka, aby jednostki, które rozmieścimy na blogu, nie wyróżniały się zbytnio na stronie. Ma to wyglądać naturalnie. Oczywiście nie jest to regułą i wcale nie jest powiedziane, że tak rozmieszczone reklamy będą chętniej klikane.

Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak tylko testować i analizować, w którym miejscu reklama cieszy się największym zainteresowaniem.

adsense 4

 

Please rate this

3 Komentarzy

  1. Te strony w poście zawierają dużo grafiki, więc ułożenie reklam jest dobrze dobrane. A co byś polecił na strony, które zawierają praktycznie sam tekst i żadnych obrazków?

  2. Adrian Sosnowski

    Specjalistą nie jestem. Musisz wypróbować po prostu wszystkie opcje i zobaczyć jaki format reklamy i w jakich miejscach najlepiej się sprawdza. Jeśli dużo treści, to reklamy tekstowe i jednostki linków pod menu nawigacyjnym. Z moich obserwacji wynika, że najlepiej sprawdzają się jednostki umieszczone w górnej części strony, ale nie mogą to być znowu reklamy, które się bardzo wyróżniają. Poza tym na klikalność decyduje jeszcze kilka innych czynników. Znaczący wpływ na zarobek ma to, czy na twojej stronie będą wyświetlane reklamy, które są tematycznie związane z tym o czym piszesz. Dobrze dobrane reklamy, pod zainteresowanie twoich czytelników, to właściwie pewny zysk. Dlatego w przypadku AdSense nie ma jakiejś złotej recepty.

  3. Jak dla mnie ułożenie reklam na tych stronach dla mnie jest wzorcowe, wręcz idealnie się komponują z pozostałą szatą graficzną strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>