Optymalizacja i pozycjonowanie, Porady

Audyt SEO – za darmo No ratings yet.

audyt seo za darmoOstatnio poszukując ciekawych rozszerzeń do mojej przeglądarki (Opera) natknąłem się na dość ciekawą stronę dzięki której dowiemy się czy nasz blog jest dobrze zoptymalizowany. Można sprawdzić stronę główną, ale również dowolną podstronę. Dodatkowo po zbadaniu, na stronie pojawiają się informację co musimy naprawić. Wszystkich zainteresowanych odsyłam pod adres www.seoptimer.com. Wystarczy wpisać adres i poczekać chwilkę na wyniki.

Objaśnię teraz poszczególne wyniki zwrotne..

 

Sekcja HTML Header

1. Page Title – Tytuł strony, który powinien wynosić od 20 do 70 znaków. Każda strona powinna zwierać tytuł, w którym najlepiej umieścić słowa kluczowe.

2. Meta Description – Jest to opis bloga i powinien on być nie dłuższy niż 160 znaków.

3. Meta Keywords – słowa kluczowe, których nie powinno być więcej niż kilka, ale równie dobrze może nie być żadnych, ponieważ nie mają one większego znaczenia w ustalaniu pozycji.

4. Encoding – kodowanie ma wpływ na poprawne wyświetlanie znaków specjalnych. Popularne kodowanie to UTF-8. Kodowanie nie ma wpływu na pozycjonowanie, ale złe kodowanie może spowodować problemy z wyświetlaniem polskich liter.

Sekcja Body Content

1. Words and Chars – Tekst na stronie powinien mieć nie mniej niż 250 wyrazów. Jeśli będzie miał mniej trzeba będzie to poprawić.

2. Text / HTML Ratio – Liczba znaków zwykłego tekstu w stosunku do kodu HTML wyrażona w procentach. Wartość poniżej 10% oznacza zbyt mało tekstu i taka strona może być uznana za witrynę o słabej jakości, a nawet za spam.

3. Headers – Nagłówki są bardzo ważnym czynnikiem w optymalizacji strony. Poprawny dokument powinien zawierać nagłówki pierwszego i drugiego poziomu (h1 oraz h2).

4. Bolds – Wskazuje liczbę słów, które są pogrubioną czcionką.

5. Images – Brak obrazów na stronie może być sygnałem ostrzegawczym dla wyszukiwarek, które mogą uznać stronę za spam lub stronę niskiej jakości. Dodatkowo dowiemy się czy nasze obrazki są poprawnie opisane przy użyciu atrybutu ALT.

6. Frames – Najlepiej, aby nie było żadnych ramek na stronie, ponieważ są one przyczyną tego, że nasza strona dłużej się ładuje, a i wyszukiwarki mają problemy z indeksowaniem treści w ramkach.

Sekcja Internal and External Links

1. External Links – Linki zewnętrzne to linki, które prowadzą do innych stron internetowych. Ogranicz liczbę wychodzących linków do maksymalnej liczby 15.

2. Internal Links – Linki wewnętrzne. Tu odwrotnie niż w przypadku zewnętrznych. Czym więcej linków wewnętrznych, czyli takich, które są odnośnikami do innych podstron na naszej stronie, tym bardziej wzmocnimy użyteczność serwisu www.

Poza tym dowiemy się czy w ogóle posiadamy plik robots oraz mapę strony. Jeśli wszystkie wyniki będą pozytywne, możemy uznać, że nasz blog jest po części dobrze zoptymalizowany.

Czy twoja strona jest dobrze zoptymalizowana?

 

Please rate this

3 Komentarzy

 1. Dzięki za recenzję mojego narzędzia, ciesze się, że uważasz je za przydatne :)

  Rada dla początkujących: Warto przy pomocy Seoptimer.com sprawdzić nie tylko jak zoptymalizowana jest strona główna bloga, ale także podstrony postów i kategorii.

 2. Dobre narzędzie, nie wiedzialem że mamy coś takiego po polsku (znałem tylko woorank). Dzięki :-)

 3. Witam, po wklejeniu mojego adresu pojawił sę komunikat This URL is HTTP 302 redirect! Analysis can not be performed.HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
  Location: http://zyciowonastrojowo.blogspot.de/

  Content-Type: text/html; charset=UTF-8
  Date: Thu, 27 Dec 2012 12:29:28 GMT
  Expires: Thu, 27 Dec 2012 12:29:28 GMT
  Cache-Control: private, max-age=0
  X-Content-Type-Options: nosniff
  X-Frame-Options: SAMEORIGIN
  X-XSS-Protection: 1; mode=block
  Server: GSE
  Transfer-Encoding: chunked

  Kliknęłam na adres wpisany w lokalizacji, czyli z końcówką .de – skąd to de, skoro mam końcówkę com???? Żeby wyszukiwarka google znalazła mogego bloga muszę wpisać cały adres, inaczej go nie ma.
  Wpisałam te jakieś metatagi i nic… O co w tym wszystkim chodzi???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>