TESTY

AdTaily czyli (nie)skuteczna reklama. Zobacz CTR.. No ratings yet.

ad taily nie skuteczna reklamaO AdTaily słyszał chyba każdy i wielu blogerów zarabia w tej sieci reklamowej. O ile jako wydawca można zarobić na umieszczeniu boxu reklamowego na stronie, to już jako reklamodawca zarobić się nie da. Przynajmniej w moim przypadku.

Zaryzykowałem ostatni raz

Od dwóch lat powtarzałem sobie, że już nigdy nie wykupię reklamy na adtaily z uwagi na bardzo małą skuteczność. Chociaż wiele razy testowałem tą sieć dobierając różne formy, a raczej kreacje reklamy, to zawsze wychodziłem na minus. Ale postanowiłem zaryzykować ostatni raz by albo w końcu przekonać się do AdTaily, albo bezwzględnie zapomnieć o tej firmie. (Nie)stety będę musiał o niej zapomnieć.

CTR na poziomie dna

statystyki 1

statystyki 2

 

Dwie kampanie reklamowe z bardzo zachęcającą i wyrazistą kreacją. Kampanie umieszczone na stronach tematycznie powiązanych ze sobą. Boxy reklamowe bardzo dobrze umiejscowione na stronach, na których wykupiłem reklamę. Dodam, że na kreacjach reklamowych znam się dość dobrze i wiem jak dobierać formę i treść, by reklama była skuteczna.

Jaki efekt?

Bieda z nędzą. Na ponad 110000 wyświetleń zaledwie 15 kliknięć co daje CTR na poziomie, uwaga..

0.00014 %

Najgorszy wskaźnik jaki można sobie wyobrazić. Czy trzeba coś więcej dodawać?

AdTaily? Nie polecam

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

3 Komentarzy

 1. Niestety muszę potwierdzić twoje spostrzeżenia, u mnie to samo, kombinowałem na wiele sposobów, z dobieraniem reklamy w bardzo podobny sposób jak opisujesz i za każdym razem było podobnie, czyli zawsze bardzo słabo, nie wiem z czego to wynika ale coś jest nie tak.

 2. Marcin

  Pomyliłeś się w liczeniu. Nie 0,00014% tylko 0,014% czyli o dwa rzędy wielkości, czyli sto razy zaniżyłeś.

  Nie wnikam w to, że to mało, ale warto może rzetelnie liczyć i podawać dane. Z połączenia 0,018% i 0,009% przy podobnych ilościach odsłon, nie ma szan by wyszło nagle 0,00014%.

  • Dobrze policzyłem CTR z 15 kliknięć i 11k wyświetleń to 0.00014

   15/110000*100%=0.00013636363

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>