Porady, Zarabianie

5 Powodów dlaczego nie zarabiasz na blogu (Powód 2) No ratings yet.

brak wiedzyWe wcześniejszym wpisie pisałem o lenistwie, które blokuje możliwości zarobienia większych pieniędzy. A co jest kolejnym powodem?

Brak odpowiedniej wiedzy:

Kiedy zaczynałem zarabiać, miałem jakąś tam podstawową wiedzę, która opierała się na zarabianiu poprzez umieszczenie na blogu reklam kontekstowych i innych. Zaczynałem od AdSense, które jakoś wielkich zysków mi nie przynosiło – gdyż wtedy jeszcze nie wiedziałem jak to zoptymalizować tak by zysk był adekwatny do liczby unikalnych użytkowników. Później reklamy CPM, programy partnerskie itd..

Wniosek po 2 latach takiego zarabiania wyciągnąłem jeden: samo wstawienie kodu reklamy na stronę nie przyniesie wielkich zysków.

Od tego czasu zacząłem uzupełniać wiedzę na temat reklamy, marketingu i ogólnego pojęcia jakim jest zarabianie. Testowałem i analizowałem. Wyciągałem wnioski i szukałem najlepszych rozwiązań. Ale również zacząłem się uczyć html, css, php testowałem różne CMS. Po kolejnych dwóch latach posiadałem na tyle wiedzy, że każdy pomysł jaki mi przyszedł do głowy umiałem zrealizować – jeśli chodzi o aspekt techniczny. Potrafiłem dobrać formę zarabiania w taki sposób, aby skuteczność wynosiła 10 – 15%.

Dziś dzięki zdobytej wiedzy i setką godzin testów potrafię spieniężyć każdą stronę, którą stworzę.

Powodem drugim, który blokuje Ci możliwość zarabiania większych pieniędzy niż kilka złotówek dziennie jest brak odpowiedniej wiedzy. Warto inwestować w naukę jeżeli myślisz poważnie o tym co chcesz robić.

 

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

7 Komentarzy

 1. Zgadzam się z autorem. Najważniejsze jest testowanie i jeszcze raz testowanie. Dzięki takim zabiegom można zwielokrotnić swoje przychody. Dużo czasu minęło zanim to zrozumiałem ;)

 2. Ja dopiero po roku czasu zastanawiam się nad zarabianiem. Ale jak widzę ile trzeba się nauczyć to chyba zrezygnuje i bloga będę pisać z pasji.

 3. No wszystko spoko tylko jak pogodzić naukę tego wszystkiego ze studiami praca itd?

  • Przecież to nie jest żaden obowiązek. Chcesz to się uczysz, nie chcesz robisz co innego.

 4. Witaj Adrian
  Pierwszy raz jestem u Ciebie na blogu, widzę ze już od pewnego czasu działasz w internecie.
  jak długo?
  I co było powodem rozpoczęcia pracy w świecie online?
  Często bywa to potrzeba wolności, która bardzo jest w nas Polakach zakodowana. Ale nie tylko.
  Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa. Piszesz tu o braku wiedzy, i wspominasz ze zacząłeś uczyć się praktycznie wszystkiego, łącznie z kodowaniem. czy teraz z perspektywy czasu, tez tak sadzisz, ze trzeba opanować każdy aspekt świata online? To jest bardzo trudne, i wręcz niewykonalne, bo nie prowadzi do mistrzostwa w którejś ze specjalizacji, do sukcesu, co o tym myślisz?
  Pozdrowienia, Martyna

  • Witam.
   Pierwszy mój blog powstał w 2009 roku od tego czasu zacząłem bardziej niż inni użytkownicy internetu interesować się jak to wszystko działa. Co roku tworzyłem nowe blogi, uczyłem się podstaw, później już bardziej zaawansowanych rzeczy. W sumie cały czas uczę się czegoś nowego.
   Nie zgodzę się, że nauka nie prowadzi do sukcesu, wręcz przeciwnie. Moim sukcesem po 6 latach nauki jest to, że potrafię sprzedawać przez internet ze skutecznością 100 razy większą niż 3-4 lata temu. Na prywatnych serwerach opiekuje się setką stron moich klientów.

   Oczywiście każdego aspektu nie da się opanować, ale można sobie wybrać dziedzinę, w której możemy stać się naprawdę dobrym specjalistą.

   • Bardzo dobrze Panie Adrianie. Podoba mi się Pana zacięcie w walce o sukces. Przypuszczam ze stoi za tym wewnętrzna motywacja, większa niż tylko pieniądze. Będę odwiedzać Pana bloga częściej, powodzenia
    Martyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>