Blogowanie, Zarabianie

5 Powodów dlaczego nie zarabiasz na blogu (Powód 1) No ratings yet.

lenistwoBardzo często otrzymuje od was mejle z uwagami dotyczącymi zarabiania na blogu i wciąż pojawia się jedno pytanie. Jak zarobić? Szczerze mówiąc nie odpowiadam już na takie wiadomości, bo zwyczajnie nie chce mi się pisać 100 razy tego samego – dlatego zawsze odsyłam ludzi do mojego bloga – są konkretne poradniki do pobrania – wystarczy chcieć przeczytać. Dodatkowo postanowiłem stworzyć 5 wpisów, które będą wskazówkami dotyczącymi tego problemu.

Jestem pewny, że któryś z 5 powodów blokuje Ci możliwość zarabiania

Powód 1. Lenistwo.

Tak, to właśnie lenistwo jest jedną z głównych przyczyn braku złotówek na twoim koncie bankowym. Zadając sobie pytanie jak zarobić – analogicznie powinno się zadawać pytanie. A co robię żeby zarobić? I tu najczęściej pada odpowiedź: niewiele.

Żeby osiągnąć cele jakie sobie postawiłeś musisz potraktować blogowania zupełnie poważnie tak jakby to była twoja praca na drugi etat. Praca równie ważna jak ta w realnym życiu, bo przecież otrzymujesz za swoją pracę realne pieniądze. Dlatego musisz poświęcić na tą pracę jakąś pewną ilość czasu. Nie może być tak, że napiszesz nowy wpis na blogu i wydaje Ci się, że dużo zrobiłeś. Otóż nie. Pisanie dobrych postów to jedynie połowa sukcesu. Drugą połową jest promocja tego co napiszesz w swoim blogu. Nowe pomysły na zdobycie czytelników.

Jeżeli nie chce Ci się poświęcić przynajmniej godziny dziennie na promocje własnej twórczości w internecie, to jak możesz liczyć na jakiś zarobek?

Tak więc lenistwo jest pierwszą rzeczą, które powinieneś wyeliminować. Jeżeli to zrobisz zaczniesz zarabiać.

 

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

3 Komentarzy

  1. xaw

    Zgadza się. Od kiedy potraktowałem blogowanie poważnie i zamiast głupiego patrzenia się w monitor na bezsensowne rzeczy czy statystyki które stały w miejscu wziąłem się do pracy zacząłem zarabiać. Problem na początku był bo nie wiedziałem za bardzo co mam robić :) ale poczytałem kilka blogów w tym twojego, nabyłem trochę wiedzy i wziąłem się za robotę.

  2. Malwina N

    Po przeczytaniu doszłam do wniosku że jest dużo prawdy w tym artykule. Trzeba wziąć się do roboty :-)

Trackbacks / Pings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>