Optymalizacja i pozycjonowanie, Porady

5 mitów o optymalizacji No ratings yet.

optymalizacja strony  Nie ma już chyba dzisiaj blogera, który po pewnym czasie nie zacząłby myśleć o optymalizacji SEO swojej strony. Żeby nie tracić zbyt wiele czasu, warto zdać sobie sprawę z pewnych mitów o optymalizacji. Według wytycznych google seo nie jest niczym złym, jednak wciąż wielu webmasterów skupia się rzeczach, które są mało ważne, a w niektórych przypadkach nawet szkodliwe.

1. Wiek domeny ma wpływ na pozycję w rankingu.

Nie ma żadnego wpływu. Jeśli strona będzie kiepskiej jakości, to nawet domena, która ma 10 lat, nie pomoże nam w uzyskaniu lepszego miejsca w wyszukiwarkach. Google w ustalaniu pozycji nie bierze pod uwagę wieku domeny o czym już wielokrotnie się przekonałem. 

2. Używanie dużej ilości tagów ma ogromne znaczenie.

Nie jednokrotnie spotkałem się z blogami na których pod każdym wpisem mogłem zauważyć masę tagów. Pytanie po co? Tagi mają jedynie służyć użytkownikom do szybszego odnajdywania treści na stronie. Tagi powinny być dla użytkowników i najlepiej gdyby w ogóle zablokować ich indeksowanie przez roboty. Zablokowanie pozwoli uniknąć duplicate content, którego Wujek nie lubi.

3. Słowa kluczowe w znacznikach meta mają znaczenia.

Kiedyś dawno temu meta keywords miało jakieś znaczenie, ale dzisiaj w dobie spamu, przesadna ilość słów kluczowych w znacznikach meta, może jedynie zaszkodzić. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie odpowiednich słów w tytule i opisie.

4. Częstsze wpisy = wyższa pozycja.

Częstsze aktualizowanie swojego bloga faktycznie ma jakiś niewielki wpływ na pozycję. Google po prostu lubi nową treść, ale przede wszystkim lubią ją twoi czytelnicy. Natomiast to, że często będziesz pisał, nie wyniesie twojej strony na wyżyny. Pewnie nie raz spotkałeś strony, które miały mało treści, a były wysoko w wynikach.

5. Słowa kluczowe w nazwie domeny są korzystne.

Nie ma to większego znaczenia, chociaż wpływ na pozycje niewątpliwie jakiś jest. Google obecnie pracuje nad obniżeniem pozycji stron, które w nazwie domeny mają upchane słowa kluczowe. Niewątpliwym plusem jest na pewno to, że użytkownicy zapamiętają adres twojej strony.

Please rate this

3 Komentarzy

  1. Sorry, ale wyciąganie wniosku o tym że ‘wiek domeny nie ma wpływu na pozycję’ na podstawie jakichś swoich pojedynczych przypadków jest… cóż, mało poważne. Ja się przekonałem że ma ogromne znaczenie – też na podstawie pojedynczych przypadków :-)

  2. Adrian Sosnowski

    Po ostatniej aktualizacji algo, tylko utwierdziłem się w przekonaniu, ze wiek nie ma żadnego znaczenia. Poza tym wiele osób myśli, że jak domena ma 3 czy 4 lata to jest dużo odporniejsza na wahania pozycji. Bzdura totalna. Pingwin pokazał jak są odporne ;) Może kiedyś wiek miał znaczenie, ale teraz nie ma żadnego o czym też chyba pisano na blogu G.

  3. Co do piątego punktu to się nie zgodzę. Domeny generyczne mają bardzo duży wpływ na pozycje. Ponoć ma się to zmienić w najbliższej przyszłości, ale na dzień dzisiejszy mają bardzo duże znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>