Blogowanie

4 pytania, które musisz sobie zadać pisząc nowy wpis na blogu No ratings yet.

4 pytania które musisz sobie zadać pisząc nowy wpis na bloguNa pewno masz na swoim blogu wpisy, które nigdy nie zostały skomentowane i patrząc na statystyki, jakoś niespecjalnie są czytane. Aby każdy twój nowy wpis cieszył się popularnością, musisz zadać sobie cztery pytania za każdym razem kiedy zaczniesz pisać.

1. Czy twój nowy wpis ma jeden główny temat?

Każdy twój post na blogu powinien mieć jeden temat. Może posiadać jakieś podpunkty, ale musi to być nadal w odniesieniu do tematu głównego. W tym poście kluczowym tematem jest “Jak napisać dobry wpis?” i post ten jest rozbity na 4 pytania.

2. W czym możesz pomóc swojemu czytelnikowi?

Oczywiście każdy z nas piszę to co mu chodzi po głowie. Ale nie możesz pisać tylko i wyłącznie w taki sposób. Musisz wziąć też pod uwagę to czego czytelnicy chcą się dowiedzieć, jakie mogą mieć ewentualne pytania po przeczytaniu twojego posta. Twój nowy wpis może być jak tutorial lub lista wskazówek oraz pomysłów.

3. Czy nowy post jest dobrze sformatowany?

To co napisałeś musi wyglądać czytelnie na ekranie monitora. Musisz używać akapitów, pogrubień dla kluczowych punktów, cytatów, kolorów, podkreśleń i wszystkiego co pozwoli Ci wyróżnić nowy wpis. Formatowanie może wpłynąć na to, czy artykuł zostanie przeczytany. Pamiętaj jednak aby nie przesadzać.

4. Czy tytuł wpisu zwróci uwagę czytelnika?

Tytuł jest najważniejszą częścią twojego posta i musi być po prostu atrakcyjny. Bardzo dobrze klikane są tytuły typu:

- X rzeczy o których nie wiedziałeś
- X wskazówek na temat..
- Nie czytaj tego jeśli nie chcesz dowiedzieć się o…
- Fakty i mity na temat..

I tym podobne tytuły.

A teraz twoja kolej! Które z tych pytań może wprowadzić istotną różnicę do twoich postów? Daj mi znać w komentarzu. Możesz również dodać jakieś pytanie do listy.

 

Please rate this

1 Komentarz

  1. Zgadzam się i zarazem nie zgadzam z 4 punktem. Tytuł jest najważniejszy, jednak powinniśmy go tak dobrać aby przyciągał uwagę czytelnika a zarazem nie był tak bardzo irytujący. Warto się trochę wysilić i wymyślić w miarę nowe tytuły.

    Warto też stosować śródtytuły we wpisie, one też mogą zdziałać dużo dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>