TESTY

100 komentarzy – jak przełoży się na ruch i pozycje? No ratings yet.

Komentarze ruch i pozycjaPatrząc na ogólne statystyki wszystkich moich blogów, zauważyłem że duża liczba odsłon pochodzi z witryn odsyłających. To znaczy wiedziałem o tym od dawna, ale jakoś nigdy nie przykładałem do tego dużej uwagi. Wiadomo, każdy jest skupiony na ruchu z wyszukiwarek i czasami ten ruch generowany z pozostawionych linków na innych stonach, jest przez niektórych uważany za gorszy.

Tak więc w chwili obecnej mam średnio 22% odwiedzin z witryn odsyłających. Czyli prawie jedna czwarta całego ruchu na wszystkich moich blogach. Jest to efekt pozostawionego przeze mnie  lub kogoś innego linku do mojej strony.

Postanowiłem sprawdzić jak dokładnie wygląda sytuacja zamieszczania komentarzy w aspekcie ruchu i pozycji strony w wyszukiwarkace.

Przeprowadze test, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie: ile średnio można zdobyć odsłon z jednego komentarza zamieszczonego na blogach z ruchem do 10k miesięcznie. I jak komentarze wpływają na pozycje i czy w ogóle jakoś wpływają.

 1. W tym celu założe bloga, który będzie promował jakiegoś e-booka z programu interkursy. Zobaczę przy okazji jak komentarze wpływają na sprzedaż. Blog będzie na bloggerze. Do testów to wystarczy.
 2. Zrobię listę 100 blogów, na których zamieszcze komentarze w ilości 10 dziennie lub więcej, ale łącznie będzie to 100. Postaram się zróżnicować tematykę.
 3. Po miesiącu od napisania pierwszego komentarza, obliczę średnią i sprawdzę jak blog stoi z pozycją w Google. Oczywiście nie będą to zbyt dokładne dane, ale pozwolą na wyciągniecie  jakichś wnoisków.

CEL 1. Założyć bloga 

 

zabieram się do realizacji…

cdn

 

Brak podobnych wpisów.

Please rate this

5 Komentarzy

 1. 10 komentarzy dziennie jeśli mają być wartościowe to dość dużo. Staram się regularnie komentować, ale nie zawsze przychodzi mi to z łatwością. Na pewno zabiera mi to sposro czasu. Ciekawy jestem wyników i zaraz sprawdze jak tam u mnie z odwiedzinami z innych stron.

 2. Hmmm, dywersyfikacja kanałów wejść – jestem jak najbardziej za, zawsze to jakiś sposób, choć nie ukrywam że czasochłonny.

 3. Ciekawa inicjatywa. Chętnie spojrzę w wyniki. Powodzenia.

  P.S. Sefik jeśli taki problem masz z komentarzami to raczej sie chłopie nie nadajesz do redagowania bloga. Znajdź sobie inne zajęcie. Bez urazy.

 4. Tak mnie zastanawia czy Wielkie G-ie nie zablokuje strony do której prowadzi tylko jeden rodzaj linków?

  Czekam na koniec testów, szczególnie po przeczytaniu artykułu “Po 7 dniach …”.

 5. Ważna jest dywersyfikacja linków. Same blogi mogą nie wystarczyć (pamiętaj, że też znaczenie ma na jakim CMS’ie stoi blog). Dorzuciłbym bym do tego trochę wypowiedzi na forach z dobrym podpisem. Podziel się ile udało Ci się zarobić :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>